No kaitīgiem ieradumiem tikt vaļā ir grūti, vēl jo vairāk no tiem, kurus uzskatam par noderīgiem un nekaitīgiem. Šādā veidā mēs riskējam nodarīt pāri savam organismam.
Censties apturēt šķavas
Aizspiežot ciet degunu un muti pirms šķaudīšanas, mēs paaugstinam iekšējo spiedienu. Tas var kaitēt smadzeņu asinsritei, sašaurināt asinsvadus un bojāt nervu šūnas. Bieži to darot tas var novest pie galvassāpēm, asinsvadu bojājumiem vai pat dzirdes pasliktināšanās. Turpmāk nemēģiniet noslēpt šķavas, šķaudiet uz veselību!
Lietot parfīmu
Diemžēl mēs bieži vien nezinam, kas ir Jūsu iecienīto smaržu sastāvā. Bieži vien parfīma izgatavošanā tiek izmantotas sintētiskas vielas. Tās izdala noturīgāku un bagātāku aromātu, turklāt to izmaksas ir krietni mazākas salīdzinot ar dabīgajām eļļām. Izgarojot, sintētiskās vielas var izraisīt reiboni, sliktu dūšu, miegainību kā arī kairināt acis, kaklu vai ādu.
Ārsti iesaka pēc iespējas izvēlēties parfīmu, kura sastāvā ir tikai organiskās vielas vai arī lietot parfīmu tikai tad, kad plānojat atrasties plašās telpās ar labu ventilāciju.
Uzglabāt pārtiku plastmasas traukos
Vairums plastmasas trauku sastāvā atrodas tādas mākslīgās ķīmiskās vielas kā ftalāti un bisfenols, lai plastmasa saglabātu elastību. Ilgstoši turpot pārtiku plastmasas iepakojumā, ēdiens var absorbēt šīs vielas, kas savukārt var ietekmēt organisma endokrīno sistēmu. Turklāt sildot ēdienu mikroviļņu krāsnī, neizņemot no plastmasas iepakojuma, mēs šo procesu tikai paātrinam.
Ārsti iesaka pārtikas produktu uzglabāšanai izmantot iepakojumus no neitrāliem materiāliem – stikla, nerūsējošā tērauda un keramikas. Pievērsiet uzmanību arī marķējumiem un traukiem, tie norāda kā var un kā nevar izmantot konkrētos traukus.
Tīrīt zobus uzreiz pēc ēdienreizes
Ārsti brīdina, ka nav vēlams tīrīt zobus mazāk kā 30 minūtes pēc ēšanas. Ēdiens un dzērieni, it īpaši skābie, ietekmē zobu emāliju un dentīnu. Tīrot zobus ar birsti, skābās vielas tiek iespiestas vēl dziļāk zoba iekšpusē. Tas var veicināt zobu emālijas noārdīšanos un padarīs Jūsu zobus jūtīgus.
Pārāk bieži izmantot antibakteriālas ziepes
Uz mūsu ādas dzīvo liels vairums labo baktēriju, kas pilda ādas aizsargfuncijas. Bieži lietotjot antibakteriālās ziepes, mēs sterelizējam ādu, padarot to neaizsargātu pret sliktajām baktērijām. Turklāt daudzas no tām ir imūnas pret šāda veida ziepēm.
Ārsti iesaka izmantot antibakteriālās ziepes tikai ja esat savainojies. Nav arī ieteicams tās lietot biežāk kā 2 reizes nedēļā.
Valkāt iespīlētas bikses
Kaut arī apspīlētas bikses šobrīd ir modē, tās nepārtraukti spiež uz ādu un nervu galiem kas tajā atrodas. Tādējādi veidojas diskomforta sajūta, kas var novest pie problēmām ar nervu sistēmu. Cieši pieguļošas bikses arī pasliktina gaisa cirkulāciju, tādējādi uz ādas var rasties nieze un izsitumi.
Dzert sveigi spiestas sulas
Ne visi zin, ka svaigi spiestas sulas ir veselīgas tikai nelielos daudzumos. Turklāt pie dažām no saslimšanām, svaigi spiestas sulas var arī kaitēt Jūsu organismam. Piemēram, nav ieteicams dzert skābas sulas (ābolu, citronu, dzērveņu) tiem, kam ir čūlas. Vīnogu sula nav ieteicama diabēta slimniekiem un cilvēkiem ar lieko svaru.
Turklāt nevajadzētu aizmirst ka sulas ir spēcīgi alergēni. Maziem bērniem tās jādod ar īpašu piesardzību, sākot ar pavisam nelieliem daudzumiem.