KATRU DIENU APGŪSTIET PIECUS VĀRDUS SVEŠVALODĀ
Nav svarīgi, kādu svešvalodu izvēlēsieties. Tā katru dienu var būt arī cita valoda. Lai palielinātu prāta elastību, pietiks ar 3 – 5 jauniem vārdiem dienā.
Tā jūs ne tikai paplašināsiet savu redzes loku un papildināsiet lingvistisko potenciālu, bet veicināsiet arī jaunu neironu audu veidošanos, kas nākotnē kļūs par jūsu kognitīvo rezervi un palīdzēs cienīgi tikt galā ar laika ritējumu.
MAINIET IERASTO DARBĪBU KĀRTĪBU, KAD VIEN TAS IR IESPĒJAMS
Rutīna ir viens no visļaunākajiem mūsu smadzeņu ienaidniekiem. Tām ir garlaicīgi, kad nenotiek nekas jauns, tās pārslēdzas uz automātisko režīmu, tātad nedarbojas.
Brīdī, kad mūsu kognitīvie procesi tiek ierobežoti, kad visu laiku notiek viens un tas pats, neatliek vietas radošumam, brīvībai un personīgajam apmierinājumam. Mēs saskaramies ar nevēlamām sekām – atmiņas zudumu, koncentrēšanās spēju samazināšanos, palēninātiem refleksiem utt.
Ideālā gadījumā būt labi veltīt sev 1 – 2 stundas dienā. Tā būs liela dāvana saprātam un jūtām.
RUNĀJIET,KLAUSIETIES,STRĪDIETIES,DISKUTĒJIET,IZDARIET SECINĀJUMUS
Sociālie kontakti, pozitīvas attiecības, dialogi – tas viss palīdz mums paplašināt savu zināšanu horizontu. Sociālo aktivitāti var nosaukt par “degvielu” mūsu prāta elastības palielināšanai.
- Tā mums izdodas ātrāk apstrādāt informāciju, mēs mācāmies to novērtēt un mums veidojas savs personīgais viedoklis.
- Un strīdiem var būt arī pozitīvas sekas, jo ne velti saka, ka “strīdā dzimst patiesība”, tātad mūsu prāts kļūst asāks.
- Mēs kļūstam uzmanīgāki, atsaucīgāki un tajā pašā laikā pārliecinātāki par sevi, mācāmies labāk pārvaldīt savas emocijas.
Tikai nedaudzas lietas mūsu dzīvē varam saukt par viedām, bet cienījama un asprātīga komunikācija noderēs vienmēr.
RAKSTIET DIENASGRĀMATU
Daudziem cilvēkiem dienasgrāmatas rakstīšana jau kļuvusi par ikdienas nepieciešamību. Ar to var dalīties domās, izstāstīt idejas.
- Tie nav tikai pieraksti, kādu darbību hronoloģiska aprakstīšana, tā ir mūsu saprāta terapija.
- Tā mēs mācāmies transformēt savas idejas vārdos un pieredzi – saprātīgās frāzēs.
- Mūsu domas kļūst kustīgākas, plūstošākas, elastīgākas. Skats uz sevi atrod izteiksmes kanālu, un viss atkal atgriežas mūsu smadzenēs.
Tā mēs attīstām savas radošās spējas. Jo vairāk mēs rakstām, jo lielāka vēlme ir to darīt vēl un vēl. Tās ir kā atvērtas durvis, kas ļauj mums saredzēt dažādus ceļus, pa kuriem mums vēl jānoiet un kuri mums vēl jāizpēta.
EJIET PASTAIGĀ KATRU DIENU
Mūsu ķermenis vienmēr ir harmonijā ar prātu. Ķermenis, kurš ir noguris, pārdzīvo stresu un neapmierinātību, piespiež prātam kļūt neelastīgam, sasaista to.
Cilvēks sāk koncentrēties uz nesakārtotiem un haotiskiem aspektiem, kuri traucē viņa radošo spēku attīstībai. Bet mums vajag pretējo – atslābināšanos un iespēju koncentrēties uz to, kas notiek ārpus mūsu ķermeņa.
Izejiet paskriet. Tas atslābina. Izejiet pastaigāt tas nomierinās prātu, atvieglos sirdi un dvēseli. Kad mēs soļojam, mūsu prāts kļūst brīvs. Tas notiek pat ķīmiskā līmenī: smadzenes saņem skābekli un barības vielas.
Ja patiesi vēlaties, lai jūsu prāts kļūs elastīgāks, tad neaizmirstiet, ka sevī ir jāiegulda: veltiet sev laiku, lai neatņemama jūsu dzīves sastāvdaļa kļūst kaislīga vēlme apgūt jauno un motivācija justies tā pa īstam labi.