Domāju, ka ne tikai man kādreiz rodas tā sajūta, ka galvā ir tik daudz pozitīvās enerģijas un domu, bet ķermenis visu iecerēto paveikt nespēj – vismaz ne vienas dienas laikā. Iestājies nogurums jeb spēki jau tikuši izsmelti darbā vai pārmērīgā rosībā – iespējams, tā ir izdegšana, taču tajā pat laikā negribas apstāties, jo vēl tik daudz mērķu gribas piepildīt. Un tomēr – vajadzīga pelnīta atpūta, lai atkal atgūtu produktivitāti.
Nespējot visu izdarīt uzreiz, rodas stress, nepabeigtības un nepiepildījuma sajūta. Pie šīs sajūtas nevajag apstāties un no tās pēc iespējas ātrāk jāatbrīvojas. To vislabāk izdarīt kādā vietā, kur par tavu ķermeni parūpēsies kāds cits. Šādam mērķim jāatrod jauks skaistumkopšanas salons.
Šoreiz izmēģināju ekskluzīvo salonu ‘’Nofrete’’, E. Melngaiļa ielā: https://nofrete.lv. Koncentrējos uz masāžas apmeklējumu. Teikšu kā ir, izvēle nebija viegla. Šis salons piedāvā 8 veida masāžas. Kā pirmā mani uzrunāja ‘’Pretstresa masāža’’, jo tieši to jau arī es meklēju. Aprakstā par pretstresa masāžu tika vēstīts, ka labvēlīgā iedarbība būs ilgstoša – uzlabosies prāta spējas, es atgūšu mundrumu un enerģiju, kā arī uzlabosies miegs.
Masāžu spektra toņi – no slaidāka auguma līdz nomierinātam prātam
Kopumā Nofrete salons piedāvā šādas masāžas:
– klasisko masāžu;
– karsto akmeņu masāžu;
– limfodrenāžas masāžu;
– pretcelulīta masāžu;
– pretstresa masāžu;
– ķermeņa pīlingu;
– Taizemes pēdu masāžu;
– Pēdu masāžu ar čaumalām.
Kā masē pēdas ar čaumalām?
Lai arī galu galā izvēlējos pretstresa masāžu, visinteresantākā man šķita tieši šī pēdējā – čaumalu masāža. No sākuma iedomājos, ka pēdas tiek masētas ar asajām olu čaumalām… Tas likās neticami, tāpēc centos par to noskaidrot ko vairāk. Izrādās, pa olu čaumalām staigā tikai tie trakie, kuri staigā arī pa karstām oglēm.
Pēdu masāža ar čaumalām Nofrete salonā, izrādās, nozīmē masāžu ar Vidusjūras gliemežvākiem. Pati pēdu masāžas ideja nāk no Ķīnas, kur ķermeņa pazinēji un dziednieki bija izpētījuši, ka pēdas ir mūsu visa ķermeņa spogulis. Ar pēdu masāžu un vingrinājumiem varam izārstēt daudz un dažādas slimības visā ķermenī. Piemēram, ja sāp mugura, jāmasē ir pēdu iekšmalas. Ja sāp galva, tad kāju īkšķis, utt.
Kāpēc tiek masēts ar gliemežvākiem? Tāpēc, ka tiem ir brīnišķīgas siltumuzglabāšanas īpašības. Pirms masāžas tos uzsilda, un tālāk tie siltumu saglabā – pateicoties mūsu ķermeņa temperatūrai, ko tie ir ļoti spējīgi uztvert. Kā zināms, siltums aktivizē visu orgānu darbību, tāpēc iedarbība būs efektīvāka nekā vienkārši masējot ar rokām.
Ar gliemežvāku masāžas palīdzību tiek noņemts saspringums, uzlabota asinsrite, kā arī nomierināta nervu sistēma. To īpaši iesaka radikulīta, išiasa un lumbago slimību gadījumos, kā arī plaukstu locītavu un sprandas skriemeļu neiralģijas, un citu psihes saslimšanu gadījumos.
Nofrete ( https://nofrete.lv) salonā mani uzņēma kā īstu Latvijas Kleopatru. Es saņēmu ne tikai pretstresa masāžu, bet arī laipnu un mierpilnu attieksmi, kumelīšu tēju, kā arī patīkamu, nepiespiestu sarunu ar šīs masāžas speciālisti.