Dzīve ne vienmēr ir prieka pilna un bezrūpīga. Reizēm mums ir jāsaskaras ar sūro realitāti, un šis process bieži vien notiek kopā ar sāpēm. Sāpes var nākotnē pāraugt ciešanās, ciešanas depresijā, bet depresija padara dzīvi nepanesamu. Un, lai arī mēs ne vienmēr varam ietekmēt notikumus, kas mūs sarūgtina vai rada sāpes, mēs varam iemācīties izmainīt savu uztveri.
Pirmais, kas ir jāsaprot, sāpes rodas smadzenēs, nevis ķermenī. Mūsu organismā ir sāpju pārvadītāji, kuri caur nervu galiem nosūta smadzenēm signālu par briesmām. Tas nenozīmē, ka sāpes nav reālas, tā ir īstas, taču tās eksistē tikai mūsu smadzenēs. Labā ziņa ir tā, ka apzinoties sāpes, mēs varam iemācīties tās pārvaldīt.
Nav jāmēģina paciest sāpes vai mēģināt pierast pie tām. Pēc 90 dienām sāpes kļūst par hroniskām.
Lūk, pieci padomi kā mēs varam no sāpēm atbrīvoties.
Ievērojiet pareizu dzīvesveidu
Ja jums ir vāja imunitāte, jūs dzīvojat piesārņotā vidē, patstāvīgi izjūtat stresu, ciešat no bezmiega, liekā svara un nepietiekami nodarbojaties ar fiziskām aktivitātēm, tad sāpes tikai pieņemsies spēkā. Pat viegls sasitums sajūtu ziņa var līdzināties spēcīgam sitienam. Lai cik grūti nebūtu, ir jāsaved kārtībā savs dzīves ritms. Pozitīvs noskaņojums, fiziski vingrinājumi, labs miegs, pareizs uzturs var samazināt nepatīkamās sajūtas.
Ļaujieties uz savām jūtām
Daudziem ir ieradums atraidīt spēcīgas emocijas: kaunu, vilšanos, vientulību, naidu. Cilvēks cenšas noliegt šo jūtu esamību, cerot, ka ar laiku tās pazudīs. Tas ir maz ticams. Visas neizdzīvotās emocijas uzkrājas, sāk pūt, pakāpeniski iznīcinot cilvēku no iekšpuses. Lai no tā izvairītos, ļaujiet sev izdzīvot to, kas ar jums notiek. Daudziem tas var likties savādi, jo mēs esam pieraduši tikt ārā no izmisuma, nevis mesties tajā iekšā ar galvu pa priekšu. Taču tieši godīga pieeja savām sajūtām palīdzēs jums apzināties sāpes un atlaist tās.
Elpojiet pareizi
Jogiskā elpošana māca pieņemt daudz ko, un to skaitā arī sāpes. Pat uz paklājiņa, izpildot sarežģītu āsanu, mēs salīgstam mieru ar to tikai pateicoties vienmērīgai elpošanai. Elpošana palīdz atlaist sāpes, iedarbināt dziedināšanas procesus, tā atver sirds čakru, kas gadījumos, kad ir „nobloķējusies” rada šo sajūtu, ka sāp dvēsele. Elpojiet lēni un mierīgi visas dienas garumā, un veltiet elpošanas vingrinājumiem 5-10 minūtes dienā.
Domājiet pozitīvi
Negatīvās domas, tādas kā „es baidos no sāpēm”, „man ir jāturas tālāk no šīm darbībām”, stress, atbalsta trūkums, sociālā izolācija var pastiprināt sāpes un kavēt atveseļošanos. Tā vietā domājiet pozitīvi, gatavojieties atveseļošanai un tam, ka priekšā ir tikai labais.
Praktizējiet
Mazkustīgs dzīvesveids provocē bloku veidošanos ķermenī, kas savukārt rada bailes. Uz jogas paklājiņa daudzi praktizētāji pēkšņi piedzīvo lielu atvieglojumu, jo daudzas āsanas atbrīvo no blokiem un ļauj enerģijai cirkulēt brīvi. Jūs varat raudāt, smieties, sajust bezsvara stāvokli, tas viss liecina par to, ka jūs atbrīvojaties.
Avots: slowyogalife.com