Dodiet padzerties.
Bērnam jābūt iespējai jebkurā brīdī remdēt slāpes. Atūdeņošanās – tiešais ceļš uz biežu slimošanu. Piedāvājiet nevis saldinātos dzērienus vai sulas, bet gan negāzētu ūdeni, morsu vai augļu tēju.
Neaizmirstiet par pastaigām svaigā gaisā.
Ja bērns ir vesels, pastaigā jādodas katru dienu. Papildus pastaiga ļoti vēlama pirms miega. Ja bērns ir apslimis, jāskatās pēc apstākļiem. Akūtajā infekcijas slimības periodā, kad ir augsta temperatūra, nespēks, sāpes un ja vēl slimība ir lipīga, labāk palikt mājās. Bet kolīdz bērns sāk veseļoties, ejiet laukā. Svaigs gaiss palīdz atveseļoties, īpaši elpceļu slimību gadījumā.
Izvairieties no lielām cilvēku masām.
Vienīgā iespēja, kā iegūt jaunu vīrusu – kontakts ar slimu cilvēku. Tātad, jo mazāk tādu kontaktu, jo mazāka iespējamība saslimt. Tāpēc nav vēlama nodarbošanās dažādās studijās, pulciņos, slēgtās sporta zālēs. Kamēr netiks nostiprināta imunitāte.
Pareizi atveseļojieties.
Ideāla bieži slimojoša bērna atpūta aizskatās tā: vasara laukos, piepūšamais baseins ar akas ūdeni, blakus smilšu kaudze. Apģērbs – biksītes, basas kājas, un barošana tikai tad, kad bērns sāk saukt: “Mammu, es tevi apēdīšu!” Pliks, netīrs bērns, kurš lēkā no baseina smilšu kaudzē un atpakaļ, pieprasa ēdienu sev tīkamā laikā, elpo svaigu gaisu, nekontaktē ar milzum daudz cilvēkiem, 3 – 4 nedēļu laikā atjauno imunitāti, kas ir sabojāta pilsētā.
Ieturiet pauzi.
Parasti strādājošiem vecākiem nav iespēja pavadīt laiku ar bērnu vēl vismaz nedēļu, kad nokritusi temperatūra. Bet tieši tik daudz laika būtu nepieciešams, lai atjaunotu imunitāti. Ja mēs liekam bērnam ar novājinātu imunitāti atgriezties kolektīvā, nav jābrīnās, ja pēc dažām dienām viņš “saķers” nākamo vīrusu.
Izskalojiet vīrusus.
Sāls šķīdums mazina vīrusu koncentrāciju deguna dobumā, regulāra kakla skalošana mazina vīrusa koncentrāciju kaklā. Šādu šķīdumu varat pagatavot paši: izšķīdiniet vienu tējkaroti jūras sāls vienā litrā silta ūdens.
Ārstējiet bērnu pareizi.
Ārstēt kārtējo saaukstēšanos nozīmē – turēt gaisa temperatūru optimālā līmenī, regulēt gaisa mitrumu, ģērbu bērnu atbilstoši apstākļiem, barot, kad prasa, aktīvi piedāvāt šķidrumu. Sāls pilieni degunā un kāds temperatūru pazeminošs līdzeklis (pēc jūsu ārsta norādījuma) – pilnīgi pietiekošs jūsu darbību saraksts. Galvenais vecāku uzdevums – neļaut izžūt gļotādām. Bet jebkāda “aktīva ārstēšana” (īpaši antibiotikas, kas ir pilnīgi bezjēdzīgas vīrusu gadījumā un asinsvadus paplašinoši pilieni, kas tikai sausina gļotādas) tikai traucē atjaunoties imunitātei.
Avots: www.ihappymama.ru