Vajag tik bērnam sākt apmeklēt bērnudārzu vai skolu, kā mammai sākas nepārtraukts slimības lapu birums. Ārstēšanai tiek tērēts milzum daudz naudas, arī nervi vecākiem tiek bojāti ne pa jokam. Šķiet, bērniņš tikko ir izārstēts, bet pēc pāris dienām riņķa dancis ar slimošanu sākas no jauna. Sāk likties, ka bērnam ir nopietnas veselības problēmas un steidzami nepieciešams stiprināt imunitāti.
Bērnu ārsti tādus bērnus pieskaita t.s. BSB (bieži slimojoši bērni) grupai. Pazīstamais bērnu ārsts Jevgēnijs Komarovskis runā par to, ka bērnu biežā slimošana nav saistīta ar “sliktu imunitāti”. Viņš iesaka vecākiem daudz rūpīgāk attiekties pret tiem apstākļiem, kas nosaka bērnu ikdienu un nemeklēt burvju tableti. Viņš piedāvā efektīvu algoritmu praktiskām darbībām, kas palīdzēs pareizi izveidoties bērna imūnsistēmai.
Desmit ieteikumi bieži slimojošu bērnu vecākiem
Labiekārtojiet bērnistabu.
Ideālā gadījumā būtu labi, ja bērnam būtu sava istaba. Ja tādas iespējas nav, jums vajadzēs pārkārtot savu kopīgo ikdienu un pielāgot to bērna imunitātes vajadzībām. Istabā, kurā uzturas bērns, nevajadzētu būt iespējai uzkrāties putekļiem: mīkstās rotaļlietas un grāmatas vajadzētu glabāt slēgtās kastēs. Rotaļlietām vajadzētu būt viegli kopjamām un mazgājamām. Istabai ir jābūt vēdināmai (pirms un pēc miega) un katru dienu vajadzētu veikt mitro uzkopšanu.
Izvairieties no pārkaršanas.
Bērna gultai vajadzētu atrasties pēc iespējas tālāk no sildierīcēm. Istabas optimālajai temperatūrai naktī vajadzēt būt 18°C un mitrumam 50 – 70%. Vīrusa daļiņas stundām un diennaktīm saglabā savu aktivitāti sausā, putekļainā un nekustīgā gaisā. Bet praktiski uzreiz iet bojā tīrā un vēsā gaisā. Ja ir iespēja, novietojiet istabā gaisa mitrinātāju, tas ievērojami atvieglos jums dzīvi. Netuntulējiet bērnu! Svīšana ir daudz bīstamāka par salšanu.
Neskrieniet pakaļ bērnam ar karoti.
Nekad, nekādos apstākļos nevajag bērnu barot ar varu! Īpaši tad, kad mazulis slimo un maz kustas. Bērns jābaro tad, kad tas ir izsalcis.
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: