Siltajos gada laikos mēs cenšamies izmazgāto veļu laukā žāvēt svaigā gaisā. Vasarā veļa izžūst pāris stundu laikā, bet apkures sezonas laikā nākas žāvēt veļu uz radiatoriem vai žāvētājiem. Tam ir gan plusi, gan mīnusi. Vispār jau veļas žāvēšana mājā ir piespiedu variants. Ziemā veļa laukā neizžūs, bet reizēm arī vasarā nākas žāvēt istabā.
Izmazgātā veļa
Agrāk neviens nedomāja par to, kur žāvēt veļu. Izkāra to virs gāzes plīts, vannas istabā un istabā. Galvenais, lai veļa būtu tīra. Kāds teiks, ka tā veļa izžūst ātrāk, un arī mitrums telpā palielinās, bieži vien apkures sezonas laikā gaiss telpās ir pārāk sauss.
Pēc normām, gaisa mitrumam telpā nevajadzētu pārsniegt aptuveni 60% vasarā un 45% ziemā. Ja mitruma rādītāji ir augstāki, tad var pastāvēt iespēja, ka ieviesīsies nevēlami mikroorganismi, kas radīs ne pārāk labu vidi mājā dzīvojošajiem.
Bez tam, vairums no mums lieto veļas mazgāšanas, skalošanas līdzekļus un arī kondicionierus, kurus pilnīgi no auduma izskalot nevar. Žāvējot tādu veļu istabā, telpā izplatās veļas pulvera smarža.
Veļas pulvera mikro daļiņas caur muti un degunu var nonākt cilvēka un mājdzīvnieku organismā.
Pelējums var izveidoties veļas mašīnā, ja tā netiek pienācīgi kopta. Tas viss nonāk uz izmazgātās veļas. Kad veļa izžūst istabā, var veidoties raksturīgā mitruma smaka. Reizēm drēbes var ost pēc grīdas lupatas, neraugoties uz to, ka, veļu mazgājot ir pievienots pietiekams daudzums veļas pulvera.
Viss tas cauru diennakti lidinās pa istabu. Tāpēc, ja nav iespējas žāvēt veļu svaigā gaisā, ir svarīgi izvēlēties tam piemērotu vietu.
Vieta veļas žāvēšanai
Guļamistaba nederēs iepriekšminēto iemeslu dēļ, virtuvē sajauksies smaržas, un nav droši žāvēt veļu virs gāzes plīts, vannas istabā ir pārāk liels mitrums. Nelielā dzīvoklī var žāvēt veļu uz balkona. Pat, ja tur ir maz vietas. Balkons ideāli der tāpēc, ka tas lieliski vēdinās, tur var uzstādīt piekaramo žāvētāju, kas neaizņem daudz vietas.
Aukstajā gada laikā labāk žāvēt veļu labāk uz balkona un līdz galam izžāvēt istabā. Man mājās uz balkona ir siltā grīda, tāpēc veļa ātri žūst arī ziemā. Šim nolūkam der arī elektriskie žāvētāji.
Ja nav iespēju veļu žāvēt citur, varbūt ir jāapsver doma mazgāt veļu ar bērniem paredzētu veļas pulveri. Derēs arī līdzekļi, tādi kā veļas ziepes. Neaizmirsti katru dienu vēdināt telpas un gludināt veļu ar gludekli.