Kad mēs ar vīru nopirkām mūsu pirmo dzīvokli, tajā viss šķita ideāls. Saprotiet mani pareizi, pēc mazas kopmītnes istabiņas jebkurš dzīvoklis, pat hruščovenē, liktos kā pils. Taču ar laiku atklājās ne viens vien trūkums. Piemēram, nedarbojās puse no elektrības rozetēm. Tajās vienkārši dzīvoja kukaiņi. Es nemaz nerunāšu par vecuma smaku, kurs mani nomāca ilgu laiku.
Ja ar rozetēm un prusakiem mēs tikām galā samērā ātri, tad vecuma smaku dabūt ārā izdevās tikai pēc gada. Pie tam tikai tāpēc, ka telpās parādījās citas smaržas. Protams, ja man toreiz būtu tagadējā pieredze, es rīkotos sekojoši.
Tīrība – patīkamu smaržu garantija
Pirms ienākt mājā ar jaunu slotu, ar to nāksies krietni pastrādāt. Tikt vaļā no nevajadzīgām lietām, kuras traucē gaisa cirkulācijai. Piemēram, no pustukšās vecmāmiņas sekcijas.
Visus tekstilizstrādājumus kārtīgi izmazgājiet un laukā izžāvējiet. Paklājus nododiet tīrītavā vai apstrādājiet ar speciāliem līdzekļiem. Grīdas visās telpās apstrādājiet ar līdzekļiem.
Nomazgājiet logus un durvis, noslaukiet putekļus no visām virsmām. Kārtīgi apstrādājiet arī sienas, jo putekļi krājas arī uz tapetēm. Īpašu uzmanību veltiet lustrām un citiem gaismekļiem. Tas ir nopietns darbs.
Vecuma dvesmai – nē!
Bieži vien nepatīkamās smaržas cēlonis ir vecās mēbeles un sēnītes. Uzmanīgi izpētiet istabā esošo priekšmetu virsmas. Ja atrodat problēmu, rīkojieties nekavējoši. Tieciet galā ar sekojošu līdzekļu palīdzību:
Pret sēnīti uz cietajām virsmām (plauktiem, skapjiem dīvānu un gultu koka daļām) palīdzēs etiķis. Atšķaidiet to ar glāzi ūdens. Ar šķīdumu apstrādājiet sēnītes skartās vietas. Pēc tam sausi noslaukiet ar tīru drānu. Tumšās mēbeles apstrādā ar kālija permanganāta šķīdumu. Tas darbojas tāpat kā etiķa šķīdums.
Lai iznīcinātu sēnīti no mīkstajām mēbelēm, sagatavojiet šķīdumu no 2 glāzēm ūdens, 1 tējkarotes etiķa un 1 tējkarotes citronskābes. Pievienojiet 20 ml šķidro ziepju. Saputojiet maisījumu un uzklājiet uz vajadzīgām virsmām. Pēc dažām stundām šīs vietas notīriet ar birsti.
Lai telpā vienmēr jauki smaržotu
Tikuši vaļā no netīkamās smaržas, parūpējieties par tās nomaiņu. Piemēram, varat salikt uz mēbelēm apelsīnu miziņas vai iebērt šķīvītī kafijas pupiņas un nolikt šķīvīti uz galda.
Vecuma smaka, manuprāt, mājā rodas, kad par to pārstāj rūpēties un ar vecumu tam ne vienmēr ir sakars. Vai jums kādreiz ir nācies sastapties ar iestāvējušām smakām dzīvoklī? Kā ar tām tikāt galā jūs?