Nopirkt kvalitatīvu svaigas gaļas gabalu mūsdienu tiešām ir visai sarežģīti, tam nepieciešama nauda un arī laiks. Reti kurš ir gatavs ik pārdienas bizot pa veikaliem un meklēt piemērotu svaigas gaļas gabalu.
Protams, ideālais variants ir gatavot no svaigiem produktiem, tas ir visu elitāru restorānu un sevi cienošu šefpavāru likums. Mājas apstākļos var darīt vienkāršāk. Šodien pastāstīsim, kā pareizi sasaldēt gaļu vairākām nedēļām un netērēt laiku staigāšanai pa veikaliem.
Gaļas saldēšana
Speciālisti apgalvo, ka sasaldēt gaļu, lai tā nezaudētu garšas īpašības, nav iespējams. Tā ir taisnība. Taču ir divi gaļas saldēšanas veidi, kuri būtiski atšķiras viens no otra.
Pirmā veida saldēšana
Gaļas saldēšana – 40 grādu C temperatūrā. Tāda saldēšana tiek uzskatīta par pareizu. Gaļas šķiedras netiek bojātas un gaļas kvalitāte nepasliktinās. Mājas apstākļos tādu rezultātu sasniegt nevar, taču var pielietot otru saldēšanas veidu.
Gaļas saldēšana mājas apstākļos
Temperatūra saldētavā parasti nesasniedz pat pusi no tās, kas nepieciešama ideālai saldēšanai. Tāpēc, ilgstoši saldējot, gaļā veidojas lieli ledus kristāli, gaļas šķiedras bojājas, kā rezultātā sanāk bezgaršīgs gumijas gabals, lai kā to arī gatavotu.
Svaigu gaļu glabā
5 dienas nulles kamerā, ietītu dvielī. Katru dienu dvielis jāmaina. Arī ilgākam laikam gaļu var sasaldēt.
Lai maksimāli saglabātos gaļas garša, pareizi gaļa jāsagatavo. Ja sekosi instrukcijai, gaļa var saldētavā glabāties vairākas nedēļas, bez būtiskiem garšas zudumiem.
1. Gaļas gabalu apslauka ar dvieli, lai atbrīvotos no liekā mitruma.
2. Sagataves steikam vai karbonādes sagriez porciju gabalos un uzliek uz pergamenta papīra.
3. Liec sagataves saldētavā uz 3 stundām.
4. Pēc 3 stundām gaļa būs atdzisusi, tā jāizņem un noteikti jāliek vakuuma maisiņā vai jāietin pārtikas plēvē. Tas vajadzīgs, lai gaļa nepārvērstos ledus gabalā.
5. Malto gaļu sagatavo tāpat: samaļ gaļu, liek vakuuma maisiņos un uzglabā saldētavā.
6. Lai būtu pārliecināti, ka gaļa der lietošanai, uzliec uzlīmes ar saldēšanas laiku.
Pat tad, ja saldēšana veikta pareizi, ir iespēja sabojāt produktu vēl pirms tas nonāk uz pannas vai cepeškrāsnī. Gaļu vajag ne tikai pareizi sasaldēt, bet arī atkausēt. Pats galvenais – izvēlēties kvalitatīvu produktu.