Pirms daudziem gadiem austrālietis Džeimss Harisons bija uz nāves robežas. Operācija krūškurvī ilga vairāk nekā desmit stundas. Tika uzliktas neskaitāmas šuves, pārlieti 13 litri asiņu.
Viss beidzās labi, un kad jaunietis izgāja no slimnīcas, viņš stingri nolēma, ka kļūs par pastāvīgu donoru, lai palīdzētu cilvēkiem tāpat, kā tika palīdzēts viņam. Tad viņš vēl nezināja, par cik vērtīgu donoru kļūs.
Regulāri nodot asinis un plazmu Harisons sāka, kad kļuva pilngadīgs. Viņš atzīstas, ka pēc operācijas burtiski dzīvojis priekšnojautās, ka viņam ļaus kļūt par donoru. Drīz vien viņu izsauca uz slimnīcu uz pārrunām. Tur Džeimsam paskaidroja, ka viņa asinīs ir ļoti daudz antivielu, kurām ir liela loma bērnu, kuriem ir dažādi rēzus faktori ar māti, izdzīvošanā.
Ir zināms, ka tad, ja mātei ir rēzus negatīvs, bet bērnam pozitīvs un ja antivielas mātes asinīs ir aktīvākas, var notikt reakcijas, kuras noved pie dažādām negatīvām sekām – no jaundzimušā dzeltes līdz pat abortam.
Džeimsa asinīs konstatēja īpašas antivielas, uz kuru bāzes sāka ražot imunoglobulīna vakcīnu. To parādīšanos austrālieša asinīs ārsti skaidro ar asins pārliešanu jaunībā.
Vienu vārdu sakot, donora būšana Džeimsam kļuva par mūža darbu. Viņa plazma izrādījās tik vērtīga, ka Austrālijas valdība viņa dzīvību apdrošināja par 1 000000 dolāru.
Tagad Džeimsam ir 80 gadi. Plazmu viņš nodod vidēji 3 reizes nedēļā. 2011. gada maijā šī procedūra viņam tika veikta tūkstošo reizi. Tas tika fiksēts arī Ginnesa rekordu grāmatā. Pēc aptuveniem aprēķiniem, Džeimss ir izglābis dzīvību 2 miljoniem vēl nedzimušu bērnu, tai skaitā arī savai meitai.
27. decembrī šim cienījamajam cilvēkam paliks 81 gads. Nacionālais likums liedz būt par donoru šādā vecumā. Par laimi, tagad āŗsti jau ir atraduši alternatīvas metodes, bet līdz 2015. gadam visi antirēzusu preparātii Austrālijā tika gatavoti no Džeims a Harisona plazmas.