Mugurkaula kakla daļa ir viskustīgākā un neaizsargātākā kustību – balsta aparāta daļa, kas ar gadiem arvien vairāk tiek pakļauta dažādām deģeneratīvām izmaiņām. Veidojas mazkustīgums un sāpju sindroms. Sergeja Bubnovska vingrinājumi kaklam ir īsts glābiņš miljoniem cilvēku, jo tie neprasa daudz laika, bet to efektivitāte ir pierādīta praksē.
Pastāstīsim, kā atbrīvoties no kakla sāpēm un nostiprināt tā muskuļus pēc vienkāršas daktera Bubnovska metodikas. 7 nesarežģīti vingrinājumi darīs brīnumus. Galvenais – neslinkot!
Kakla nostiprināšanas vingrinājumi
Šos vienkāršos un efektīvos vingrinājumus var apgūt 1 – 2 treniņu laikā jebkurā vecumā. Tos var iekļaut rīta vingrošanas kompleksā vai arī izpildīt atsevišķi. Pirms vingrinājumu izpildes veiciet nelielu kakla muskuļu iesildīšanas masāžu. Tas palīdzēs paātrināt asinsriti un limfas atteci, kā arī kupēs muskuļu spazmas.
Ja, veicot vingrinājums stāvot kājās, sākas reiboņi vai kļūst slikti, vingrinājumus jāpilda sēdus. Ja vingrinājumu izpildes laikā sāpes un diskomforts pastiprinās, vingrojumi jāpārtrauc un jākonsultējas ar instruktoru vai ārstu. Svarīgs arī elpošanas ritms: vingrinājumi jāpilda uz ieelpu, sākotnējā pozīcijā jāatgriežas uz izelpu.
1. „Metronoms”
Pirmais vingrinājums – lēna galvas liekšana uz viena, tad uz otra pleca pusi. Iztaisno muguru un lēnām liec galvu uz labā pleca pusi. Noturies šādā pozīcijā 30 sekundes. Pēc tam atkārto to pašu uz kreisā pleca pusi. Atkārto visu 5 reizes.
2. „Atspere”
Noliec galvu maksimāli uz priekšu, tā, lai zods skar krūtis. Tad lēnām izstiep kaklu uz priekšu un uz augšu. Vingrinājumu atkārto 5 reizes.
3. Gārnis”
Šo vingrinājumu pildot, labi vingrināti tiek kakla un mugurkaula krūšu daļas muskuļi. Sēdus stāvoklī iztaisno muguru un uzliec rokas uz ceļgaliem. Pakāpeniski atvirzi rokas uz muguras pusi, vienlaicīgi stiepjot zodu uz augšu. Viegli sasprindzini muskuļus un noturies šādā pozīcijā 30 sekundes. Vingrinājumu atkārto 5 reizes.
4. „Skatiens uz debesīm”
Atliec galvu atpakaļ, tad lēnām griez to uz vienu un otru pusi. Šis vingrinājums jāpilda 6 reizes.
5. „Faķīrs”
Šis vingrinājums ir līdzīgs iepriekšējam. Pacel elkoņos saliektas rokas virs galvas. Plaukstas saspied kopā. Lēnām griez galvu uz kreiso, tad uz labo pusi, katrā pozīcijā noturoties 15-30 sekundes. Vingrinājumu atkārto 6 reizes.
6. „Rāmis”
Šis vingrinājums ir efektīvs, ja ir kakla vai mugurkaula krūšu daļas osteohondroze. Noliec kreiso roku uz labā pleca, tad lēnām pagriez galvu uz kreiso pusi. Noturies šādā pozīcijā 30 sekundes. Tad, mainot roku pozīciju, atkārto vingrinājumu uz otru pusi. Atkārto vingrinājumu 5 reizes. Vai sajuti, kā saspringst muskuļi?
7. „Zoss”
Pēdējais vingrinājums jāveic stāvus. Tas ļoti labi atslābina un izstiepj muskuļus, radot brīvības un relaksācijas sajūtu. Nostājies taisni, rokas gar sāniem. Kaklam jābūt iztaisnotam, zods un pleci paralēli grīdai.
Galvu izstiep uz priekšu un zodu stiep uz pleca pusi, centies pieskarties tam. Atkārto to pašu uz otru pusi. Vingrinājumu atkārto 5 reizes uz katru pusi.
Atbrīvoties no kakla muskuļu sāpēm pēc daktera Bubnovska metodes var ātri, bet tikai tad, ja regulāri un pareizi pildīsiet šos vingrinājumus. Bez tam, nevajag aizmirst par ēšanu un par atteikšanos no kaitīgiem ieradumiem. Nedaudz pacietības un pašorganizācijas, un ļoti drīz tu tiksi vaļā no mokošajām kakla sāpēm. Esi vesels!