Iespējams, jūs pēc savas personīgās pieredzes zināt, ka, kad mājās tiek pārvests mazulis, pirmajā laikā negribās redzēt nevienu, izņemot vīru. Bet ar laiku tomēr vajag dot iespēju tuviniekiem iepazīties ar bērniņu, kas, protams, ir pareizi un nepieciešami. Un, kad kāds radinieks dodas apciemot jaundzimušo, jāatceras daži noteikumi. Tos vajadzētu izlasīt ikvienam. Tas ir nepieciešams, lai visai justos ērti un komfortabli.
- Pirmais un galvenais – vizītei jāgatavojas jau laicīgi. Tādās reizēs labāk iztikt bez pārsteiguma dāvanām un klauniem.
- Nenoskaņojieties uz skaļiem sveicieniem, ienākot mājā, kur guļ mazulis. Labāk noskaņoties uz mierīgu un klusu sarunu, kura nepamodinās bērnu.
- Ja jūs jūtat, ka tuvojas iesnas vai klepus, labā atceļat apciemojumu. Mazuļiem vēl nav nostiprinājusies imunitāte, tāpēc labāk neriskēt.
- Necenšaties par visu varu mēģināt nobučot mazuli. Mazi bērni izsauc vēlmi tos bučot un bužināt, bet to darīt nedrīkst. Vismaz ne bez vecāku atļaujas.
- Labāk pirmo reizi jaundzimušo apmeklēt, atstājot mājās savus bērnus. Pirmkārt, bērni ir pārāk skaļi un aktīvi, kas var sabiedēt mazulīti. Otrkārt, paši to nezinot, viņi var no dārziņa vai skolas atnest kādu bērnu slimību.
- Neaizmirstiet uzvilkt tīras drēbes, bet ierodoties ciemos, nomazgāt rokas. Svarīgi, lai kontaktējoties ar bērniņu, viss būtu tīrs.
- Neieplānojiet apmeklēt jaundzimušo lielā kompānijā. Bērnam var būt par daudz emociju no tāda liela pūļa.
- Ieklausieties mazuļa mātes teiktajā. Ja viņa lūdz neņemt bērniņu rokās, nedariet to. Ja lūdz neiet pie loga, nestrīdieties. Un neko nemēģiniet uztiept jaunizceptajai māmiņai.
- Protams, sarūpējiet dāvanu mazulītim un viņa māmiņai. Ja dāviniet ziedus, tad bez izteiktas smaržas. Bērniņam dāviniet drēbītes vai rotaļlietu.
- Nesāciet dot padomus, pat ja jums ir liela pieredze. Katrai ģimenei ir sava pieredze un savi noteikumi.