1.Cilvēcisko nepilnību pieņemšana
Jums nāksies atzīt, ka ideālu un perfektu cilvēku nav. Ikviens cilvēks pieļauj kļūdas un viņam ir uz to tiesības. Nevienam nav jābūt perfektam vai jebkurā situācijā viss jāizdara “pareizi”.
2.Cilvēku noslieces izteikt savas vēlmes prasību veidā pieņemšana
Katram cilvēkam ir vēlmes, prioritātes un nākotnes nodomi. Ir savs priekšstats par to, kā viņš vēlētos, lai attīstās notikumi. Cilvēkiem ir raksturīgi savas vēlmes un prioritātes pārvērst prasībās sev un apkārtējai pasaulei. Absolutizēt tās. Nomainīt vienu pret otru:
- “man nepatīk tava uzvedība” pret “tev nav tiesību tā ar mani izrīkoties!”
- “es vēlētos, lai tu vairāk pievērstos mājas solim” pret “mājsaimniecība ir sieviešu darīšana, bet tu netiec galā!”
- “es vēlētos saņemt atbalstu par savu ieguldījumu” pret “tev jābūt pateicīgai par to, ka nesu naudu mājās un neuzbāzties man ar savām problēmām!”
Zinot par šo attiecību īpatnību, ļoti svarīgi ir nodalīt partnera vēlmes no konkrētām savstarpējām norunām. Viena laulātā vērtības, kuras viņš ceļ priekšā otram kā pretenzijas un pieprasīšanu un reālas norunas abu starpā, kuras partneri ir nolēmuši ievērot.
3.” Tuvi cilvēki viens pret otru var izjust ļoti dažādas emocijas un jūtas” definīcijas pieņemšana
Domāt, ka pret tuviniekiem mēs vienmēr izjūtam vienīgi mīlestību un pieņemšanu, ir liela ilūzija. Un pārējās jūtas censties apspiest kā nepareizas un neiespējamas. Pilnīgi normāli ir pret partneri izjust visdažādākās emocijas, atkarībā no tā, kā viņš uzvedas. Niknums pret otru nav beigas mīlestībai. Jūs varat niknoties uz konkrētu nodarījumu un turpināt mīlēt partneri kā personību. Kādā konkrētā momentā jūsu partneris var nebūt spējīgs dot jums mīlestību un rūpes ar kurām esat rēķinājusies. Vai izrādīt šīs jūtas ne tā, kā esat iedomājusies. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka viņš jūs vairs nemīl.