Jaunais tēvs Džeks Gilberts, mikrobu ekosistēmu pētnieks no Čikāgas Universitātes, nolēma sīkāk papētīt, kādi varētu būt riski bērna veselībai, kas saistīti ar mikroorganismiem.
Viņš zināja vispārpieņemtos noteikumus – cik bieži sterilizēt knupīti un kad nepieciešamas antibiotikas. Taču viņa personīgie pētījumi parādīja, ka pārlieku liela tīrība nodara vairāk ļaunuma nekā labuma. Zinātnieks saka: “Izrādījās, ka vairums tā saucamo risku ir pat vērtīgi . Ja knupis nokrīt zemē, jums vajag to tikai nolaizīt un iedot mazulim. Tas norūda bērna imūnsistēmu un padara mazuli stiprāku.”
Gilberts ir arī grāmatas “Netīrumi – tas ir labi. Mikrobi kā palīgs jūsu bērna imunitātes attīstībai.” Aplūkosim interesantākās domas no šīs grāmatas.
Ko visi vecāki dara nepareizi?
Pārlieku bieži sterilizē visu, kam pieskaras bērns. Nelaiž bērnu pie dzīvniekiem. Pārāk bieži mazgā rokas un tīra bērna seju ar dezinficējošām salvetēm. Tas ir jādara gripas epidēmijas laikā, bet ne ikdienā! Un, ja suns nolaizīs bērna seju, tas nav bīstami, bet var būt pat ļoti noderīgi.
Roku dezinfekcijas līdzekļi – labi vai slikti?
Pārsvarā – slikti. Silts ziepjūdens – lūk viss, kas vajadzīgs. Pat vēss ūdens bērnam kaitē daudz mazāk, kā nemitīga sterilitāte.
Vai piecu sekunžu likums darbojas? (Lieta, kas nokritusi zemē un atrodas tur mazāk kā piecas sekundes neskaitās netīra)
Ja uz jūsu grīdas nav kaut kāda bīstama infekcija, kas mūsdienu dzīvokļos ir maz ticams, paceltās lietas nav bīstamas.
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: