Patiesībā tas ir aicinājums ķerties pie maltītes. Šī frāze nozīmē, ka cilvēks tik ļoti grib ēst, ka gatavs apēst jebkuru ēdienu.
„Labas apetītes” vēlējuma vietā labāk viesiem teikt „Cienājieties”, „Izbaudiet ēdienu” vai arī „Ceram, ka jums garšos”. Tādas frāzes atbildīs etiķetes noteikumiem.
Viesu sagaidīšana
Ja tu gaidi viesus, labāk jau iepriekš padomāt par to, kur tos sasēdināt. Var salikt nelielas galda kartes ar viesu vārdiem pie šķīvjiem. Atceries, ka viscienījamākajam viesim vieta jāatvēl pa labi no viesību vaininieka.
Nepaspied roku sēžot
Ja kāds restorānā pienācis pie tevis sasveicināties, noteikti piecelies, kad sveicinies ar cilvēku. Šis attiecas gan uz vīriešiem, gan arī uz sievietēm.
Arī attiecībā uz bučas sasveicinoties ir savi noteikumi. Eiropā ir pieņemts buču dot sasveicinoties cilvēku 2 vai 3 reizes, ASV – tikai vienu reizi, bet Austrumeiropā 3 reizes īpaši svarīgos gadījumos.
Ja tev uz mirkli jāaiziet nost no galda, pietiks, ja pateiksi „Lūdzu, atvainojiet”. Frāzi „Piedodiet, lūdzu” saka apkalpojošais personāls, bet ne saimnieks vai svinību viesi.
Tagad tu zini, kāpēc labas apetītes vēlējums ir kas cits audzinātu cilvēku pasaulē.