Dzīvē nākas sastapties ar daudzām un dažādām nejaušībām, kuru lielākā daļa visdrīzāk būs ne pārāk patīkamas. Taču prasme droši rīkoties jebkurā situācijā bieži vien var izglābt tavu vai kāda cita cilvēka dzīvību.
Lielākajā daļā lielo pilsētu ir metro, jo tā ir patiesi ērta lieta. Taču ne katrā metro stacijā ir norobežojošās konstrukcijas, kuras neļauj nokrist uz sliedēm. Nu un arī jocīgo vēl ir daudz. Ko darīt, ja esi nokritis?
Mēs varētu sākt ar padomu „saglabā vēsu prātu”, taču tas tāpat visiem ir zināms. Vispirms, ja kritiens ir kontrolējams, centies iekrist telpā starp sliedēm – drenāžas silē. Tā ir visdrošākā vieta.
Ja zem platformas redzi dzeltenu sliedi, neiedomājies tai ķerties klāt un uzrāpties pa to atpakaļ. Tā ir kontaktsliede, kura padod strāvu metro vilcienam, pieskaršanās tai nozīmē nāvi.
Ņem vērā, ka dažādos metropolitēnos kontaktsliede var būt gan kreisajā pusē, gan labajā un pat arī lejā, kā, piemēram, Londonā. Bet lai kur arī tā nebūtu, tā ir bīstama.
Noteikti jāapstājas.
Ir iespēja mēģināt uzrāpties pa kontaktsliedes stiprinājuma mezglu, bet arī tā nav laba ideja. Vispār, ja metro vilciena tuvumā nav, vispareizākais būtu virzīties pretēji tai pusei, no kuras izbrauks sastāvs. Stacijas galā ir jābūt atzīmei, sava veida zebrai, pirms kuras mašīnistam noteikti jāapstājas.
Tāpat stacijas galā jābūt kāpnēm, pa kurām būs iespēja iziet uz peronu. Vēl arī tālāk tuneļos sākas dienesta ieejas, kur nu pilnīgi noteikti būs kāpnes, pa kurām noteikti izrāpsies.
Bet, ja metro vilciens jau ir pavisam tuvu, tad izeja tev ir viena. Skriet taču nav kur. Tā pati drenāžas sile ir pietiekami liela, lai tajā ietilptu cilvēks.
Tā var būt slapja, tā var nelabi ost, bet atceries, ka tā ir tavs vienīgais glābiņš. Jāapguļas uz vēdera un cik iespējams, jāpiespiežas pie zemes, vislabāk ar seju uz leju. Ja apgulsies otrādi, vēja pūsma pacels drēbes, tās aizķersies aiz vilciena…nu tālāk var neaprakstīt.
Būs troksnis, būs lielas bailes, bet tu būsi pilnīgā drošībā. Dziļi ieelpo un koncentrējies uz to, lai nepakustētos, nevis uz vilcienu. Būs arī karsti, vilcienam bremzējot var lidot dzirksteles, bet arī tas nebūs bīstami.
Ja arī vilciens neapstāsies virs tevis, labāk gulēt un gaidīt palīdzību. Var mēģināt kādu saukt, bet labāk gulēt nekustīgi.
Neaizmirsti, ka šie padomi ne tikai palīdzēs tev izglābt savu dzīvību, tu vari tos pielietot, lai izglābtu dzīvību kādam citam cilvēkam. Šādu informāciju vajadzētu izplatīt plašāk, lai samazinātu nelaimes gadījumu skaitu!