Kupejskapju mode atnāca pie mums 90-tajos gados. Kopš tā laika tie pārliecinoši turas līderpozīcijās mēbeļu tirgos! Bet izgudroti tie ir vēl pagājušajā gadsimtā.
Amerikas iedzīvotājiem kupejskapis ir kļuvis par tikpat neatņemamu interjera sastāvdaļu, kā kamīns angļiem. Un pat tur cilvēki ir nonākuši pie secinājuma, ka mīnusu šiem skapjiem ir vairāk nekā plusu.
Sākotnēji šāda konstrukcija tika izvēlēta telpas ekonomijas nolūkos. Kaut kādā ziņā tā arī ir: nav vajadzīgs atstāt vietu durvju atvēršanai.
Dīvaini, bet fakts: kupejskapis aizņem vairāk vietas, nekā cita veida skapji. Pie tam tas ir ļoti nepraktisks. Kāpēc tas tā, skaidro Karens Karapetjans.
Kupejskapju mīnusi
Pieredzējušais arhitekts un dizainers Karens Karapetjans aicina atteikties no kupejskapjiem principā: „Lai vecais kupejskapis nodzīvo savu mūžu vasarnīcā, tikai nedomājiet pirkt tādu pašu jaunu”.
Skan kategoriski, vai ne? Bet paraugieties uz trim sekojošiem punktiem. Karens Karapetjans iedala kupejskapjus trijos problemātiskos tipos. Kā jau nojaušat, neviens no tiem nav bez trūkumiem.
Klasiskais kupejskapis
Jāsāk ar to, jo tas ir visejošākais un vienlaikus lētākais variants. Tieši tādi skapji atrodas katrā otrajā dzīvoklī. Interjera modes pasaulē tie atzīti par visbezgaumīgākajiem.
Spriediet paši: durvis iebūvētas konstrukcijā iekšā. Tas nozīmē, ka vadošās līnijas, skapja apakša, sienas un virsa ir izstādītas vispārējai apskatei. Rezultātā ir daudz sīku detaļu, kuras krīt acīs.
Un ja tikai ārējais izskats būtu pie visa vainīgs.Tomēr šos skapjus bieži gatavo bez aizmugures sienas vai pat vispār bez apakšējās plāksnes.
Tādējādi skapja cena ievērojami samazinās. Pārdevēji teiks, ka šādu skapi būs viegli pārnest no vienas vietas uz citu. Taču neticiet viņiem: sienas un grīda, uz kuras liksiet skapi, nav ideāli līdzenas. Ar laiku durvis tāpēc sāks iznākt no trekiem.
Starp visiem citiem šos var nosaukt par zelta vidusceļu. Treki un citas skapja iekšējās daļas ir paslēptas aiz durvīm, konstrukcija izskatās kārtīga.
Pie tam durvis ir izturīgākas, šim nolūkam tajās ir iebūvēts alumīnija karkass. Tikai ņemiet vērā, ka pret šādu skapi jāizturas ļoti saudzīgi!
Sarežģītie kupejskapji
Stingrā karkasa vietā tajos tiek izmantoti fasādes taisnotāji. Izliekšanās gadījumā nāksies pievilkt ar skrūvēm taisnotāju un varētu domāt, ka viss kārtībā.
Taču fasāde izlieksies vienalga (smaguma spēka dēļ, mitruma dēļ u.t.t.), bet taisnotāja iespējas nav bezgalīgas. Un jums nāksies samierināties ar dārgu skapi ar izliekušos fasādi.
Kāds teiks, ka kupejskapis aizņem mazāk vietas. Taču tā ir tikai ilūzija: skapja korpusam ir jābūt par 10 cm platākiem, nekā ir citi skapji, lai uzstādītu trekus.
Lūk, ko par to domā Karens Karapetjans: „Ja domājat, kādu skapi izvēlēties, dodiet priekšroku atveramajam.” Kā domājat jūs?