Cenšos panākt, lai manā izlietnē nekrātos netīrie trauki. Zinu, ja atstāšu kaut vienu šķīvi, dienas beigās tur sakrāsies vesels kalns.
Taču pat regulāra katlu mazgāšana nedod garantiju, ka tie būs ideāli tīri. Reizēm nākas pieņemt radikālākus mērus. Tādus, kā katlu tīrīšana ar vārīšanu.
Daudzi teiks, ka šāds tīrīšanas veids ir jau novecojis.
Tagad ir daudz līdzekļu, kuri ātri vien tiks galā ar jebkuriem netīrumiem.
Jums taisnība, taču tautas metodes neatpaliek. Pēc šīs 90. gadu receptes mana mamma gatavoja brīnumlīdzekli, kurš viegli notīrīs dažādas virsmas. Pārbaudīsim!
Katlu tīrīšana ar tautas metodi
No pagraba atnesu lielo katlu un saliku tajā visus katliņus. Ielēju lielajā katlā ūdeni, bet pati sāku gatavot gadiem pārbaudīto līdzekli.
Savācu krietnu daudzumu ziepju atlikumu, kas pietiktu veselam gabalam. Nu tos izmantoju. Pievienoju 150 gramus kalcinētās sodas.
Oriģinālajā receptē iesaka izmantot saimniecības ziepes. Daži vēl pievieno kancelejas līmi, es nolēmu, ka līmi neizmantošu.
Ziepes sarīvēju uz rupjās rīves, ieliku katliņā, liku uz uguns un kopā ar sodu karsēju līdz ziepes pilnīgi izšķīst. Iegūto šķidrumu ieleju lielajā katlā un katliņus vāru 1-1,5 stundas.
Uzvilku biezus gumijas cimdus. Ar izcēlu no katla katliņus. Pat savām acīm neticēju. Trauki bija spoži, it kā tikko no veikala nākuši. Ja arī bija palikuši kādi netīrumi, tos viegli varēja nomazgāt ar drāniņu.
Prātā ienāca kāda doma. Paņēmu karsto šķīdumu un sāku tīrīt visu virtuvi. Starp citu, plastmasas priekšmeti tīrās tikpat labi kā metāliskie. Bet pats svarīgākais vēl sekoja.
Tvaiku nosūcēja restes tīrīšana ir maz patīkams pasākums. Tam vienmēr vajag vairāk laika. Dārgie tīrīšanas līdzekļi ar uzdevumu pilnīgi galā netiek.
Pamēģināju ielikt resti uz dažām minūtēm šķīdumā. Un notika brīnums! Tauki pazuda.
Tagad vienmēr tādā veidā tīrīšu tvaika nosūcēja resti. Kāpēc tērēt naudu dārgai sadzīves ķīmijai, kura nedod vēlamo rezultātu. Mūsu vecākiem viss bija tīrs arī bez tās.