Vāji mati, slikti zobi, trausli nagi, ādas elastība zudums, neelastīgi muskuļi un osteoporoze ir daži no kalcija deficīta simptomiem. Riska grupai pieder sievietes postmenopauzes periodā, tieši šajā laikā viņas ir visvairāk paļautas šī vērtīgā elementa zudumam. Lai tamlīdzīgas problēmas jūs nepiemeklētu, rūpējieties par kalcija uzņemšanu visas dzīves laikā. Tāpat kā citās situācijās, arī šeit ir vajadzīga kompleksa pieeja.
Fiziskā slodze
Osteoporozes profilaksei ir nepieciešams aktīvs dzīvesveids, jo fiziskie vingrinājumi palielina kaulu masu. Mērija Šaca, terapeite un jogas eksperte, uzskata, ka āsanu prakse palīdz noturēt kaulos nepieciešamo kalcija daudzumu. Runa ir par spēka pozām (līdzsvara pozas uz rokām, pleciem, kājām, ceļgaliem, plaukstām un pēdām). Jogas terapijas meistars B.K.S. Ajengārs, izskaidro jogas rezultātus ar “izspiedošām un uzsūcošām” darbībām. Viņš uzver, ka caur veco asiņu un limfātiskā šķidruma “izspiešanu” un jaunu, ar skābekli piepildītu šķidrumu uzsūkšanu, joga palīdz organismam uzņemt tam nepieciešamās barības vielas.
Turklāt, jogas prakse veicina pareizas stājas veidošanos. Sievietēm ar osteoporozi mugurkauls kļūst vājš un trausls. Ja mugura ir saliekusies un to neatbalsta muskuļu korsete, palielinās traumu un pat mugurkaula lūzuma varbūtība.
Pareizs uzturs
Lai uzturētu kaulu un sirds veselību jums nepieciešams 1000mh kalcija dienā, pēc menopauzes 1500mg. Ārsti uzsver, ka galvenais kalcija avots ir piena produkti, taču mūsdienu sievietes ēdienkartē tie praktiski neeksistē. Ja arī Jūs atturaties no piena produktiem, tad paturiet prātā, ka savā ēdienkartē jāiekļauj tumši zaļo lapu dārzeņi, mandeles, tofu, sojas produkti, miso, ūdenszāles, lasis un garšaugi – nātres, salvija, aveņu lapas, gurķu mētra, lucerna u.c.
Kvalitātes garantija
Par nepārtrauktu kalcija avotu uzskata īpašus kalcija preparātus, tāpēc laikā, kad mūsu ēdienkarte nav sabalansēta, un mums neizdodas uzņemt visas mums nepieciešamās vielas ar ēdienu, ir vērts apsvērt kalcija lietošanu pārtikas piedevu/vitamīnu veidā. Tas palīdzēs saglabāt labu stāju, veselus zobus un izturīgus nagus. Papildus kalcija uzņemšanai ir nepieciešams uzņemt arī D vitamīnu, jo speciālisti uzver, ka bez D vitamīna kalcijs uzsūcas tikai par 10 procentiem. Tāpēc izvēloties kalcija preparātu, pārliecinieties, ka tas satur arī D vitamīnu. Īpaši svarīgi tas ir grūtniecības laikā.
Avots: slowyogalife.com