4. Tā var būt augsta konstrukcija. Tādas veido no akmeņiem, izmantojot speciālas tilpnes vai arī vispirms novieto podus augiem un tad tos dekorē ar akmeņiem.
5. Visvairāk man patīk vairāku līmeņu puķu akmens dobes! Tad veido vairāku segmentu puķu kompozīcijas dažādos līmeņos. Tās var būt kompaktas dobes, piemēram, pie terases, vai arī plašas kaskādes veida akmens dobes pie būvju sienām.
6. Jauka ideja, vai ne?
7. Oriģināli izskatās lieli, gludi akmeņi vai dažādu formu akmeņi. Kad vieta puķu dobei izvēlēta, jānoņem virsējā augsnes kārta, aptuveni 10 – 15 cm. Vietā jāsaber šķembas, smiltis vai grants. Pa dobes malām vēlams noliet cementa- smilšu maisījumu un viegli pieblietēt to.
8. Uzsākot akmens dobes sienu veidošanu, akmeņi jāizvēlas tā, lai tie blīvi piegulētu viens otram. Kad sasniegts vajadzīgais augstums, virsma jāizlīdzina ar cementa javu, nolīdzināt vai izveidot dekoratīvu rakstu. Ar hidroizolējošu mastiku jāapstrādā sienas iekšējā puse, lai pasargātu to no izjukšanas. Kad konstrukcija izžuvusi, var sabērt iekšā zemi un stādīt augus.
9. Puķu dobes daļa ar akmeņiem taču izskatās daudz interesantāk, vai ne?
10. Ļoti jauki starp akmeņiem izskatās ziedoša prīmula. Un arī tad, kad tā noziedēs, tās blīvās lapas ar vieglu sirmuma efektu lieliski izskatīsies apkārtējā vidē.
11. Vēl dažas neparastas idejas
12. Parasti dobes veidošanai izvēlas vienu lielu akmeni un ap to veido dobi. Lai tā būtu funkcionāla, būs nepieciešami arī citi materiāli. Drenāžu veido no šķembām, smiltīm vai grants, ja tas ir nepieciešams.
13. Akmens „paliktni” var ātri pārvērst par oriģinālu puķu dobi, taču tādā ērti jutīsies tikai pavisam mazi un pieticīgi augi.
14. Zemie augi apklāj akmens objektus kā ar segu. Pārsteidzoši skaisti!