Par to, kā pārdzīvot zaudējuma sāpes vai atjaunot sevi pēc šķiršanās ir uzrakstītas tūkstošiem grāmatu un miljoniem rakstu. Bet daudz biežāk mēs saskaramies ar sīkām nepatikšanām: žagas, bailes lidot, injekcijas, nepatīkama saruna. Pastāstīsim, kā tikt ar tām galā.
Pārlidojums
Nav labāka veida, kā tikt galā ar bailēm, kā vien skatīties tām acīs. Tātad, noskaidrot, kas notiktu visļaunākajā gadījumā. Pirmkārt, gudri izvēlaties vietu. Analītiskie dati liecina, ka pirmajā klasē izdzīvo 49% pasažieru. Un cilvēkiem, kas lido ekonomiskajā klasē (vietas izvietotas vidējā un lidmašīnas astes daļā) veicas vairāk – izdzīvojušo procents sastāda 69%. Otrkārt – piesprādzējieties! Neveiksmīgas bremzēšanas vai turbulences gadījumā šī piesardzība pasargās jūs no nopietnām traumām. Treškārt, pārliecinieties, ka zināt, kā lietot skābekļa masku. Skābekļa trūkums 20 sekunžu laikā var novest pie samaņas zaudējuma.
Ja esat nokļuvis pūlī…
Cenšaties nekad nenokļūt pūlī. Ja tomēr tā ir gadījies, neejiet “pret straumi”. Salieciet rokas elkoņos un piespiežat pie krūtīm. Cenšaties virzīties no pūļa centra uz malu (varbūt jums paveiksies izkļūt no tā). Ja pūlis atrodas slēgtā telpā, nestāviet pie sienas, citādi iespēja gūt traumas pieaugs. Atceraties, ja jums kaut kas nokritis zemē, pat ja tas ir kaut kas svarīgs (piemēram, pase), nemēģiniet to pacelt! Jūs var nogrūst zemē un sabradāt.
Nepatīkama saruna
Izturaties ar cieņu un cenšaties izskaidrot sarunu biedram, ka jūs saprotat, ka šis dialogs ir nepatīkams jums abiem. Nepārejiet uz personālijām, atsakieties no ironijas un pārmetumiem. Atbruņo nevis balss pacelšana, bet gan prasme uzklausīt. Un lai arī tie būtu nepamatoti aizvainojumi, kas adresēti jums, esiet pacietīgs, izturiet līdz galam, nepārtrauciet runātāju. Ļoti iespējams, ka sarunas biedrs “nolaidīs tvaiku”, un vēlāk palūgs piedošanu par sarunāto. Gadījumā, ja esat saskāries ar atklātu rupjību un bezkaunību, tā skarbi jāpārtrauc.
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: