Jo ilgāk mēs atrodamies vienā telpā, jo vairāk mums gribas to uzlabot. Iespējams tieši tāpēc vīrieši, pārnākot no darba, nesaprot, kāpēc viņu sievas – mājsaimnieces uzstāj, ka nepieciešams remonts? Šeit nav runa par to, ka viņai kaut kas sastrēdzis galvā, bet gan par to, ka cilvēkam gribas sajust mājīgumu un prieku mājā, kurā viņš dzīvo.
Remonts ir nopietns pasākums, kurš prasa gan laika gan naudas ieguldījumus. Tāpēc, protams, labāk nepievērst uzmanību uz to, kas kaitina. Taču mēs nemeklējam vieglākos ceļus. Ar visu sirdi jācenšas radīt mājīgumu un komfortu ap sevi. Vajag tikai nedaudz pacensties.
Mājīgums un prieks
Atrunas „Nav naudas”, „Nav laika”, „mēs taču atvaļinājumam krājām” netiek pieņemtas. Māja – tas ir tava psihoemocionālā stāvokļa atspulgs. Tā ir vieta, kur var atslābināties, novērsties no ikdienas raizēm un kairinošiem faktoriem. Bet kā atslābināsies dzīvoklī ar atlupušām tapetēm vai tur, kur visu telpu aizņem vecas padomju laika mēbeles?
Lietas, kuras ir ap mums, nosaka mūsu apziņu un pasaules redzējumu. Vai var sākt attīstīties, netiekot vaļā no nevajadzīgām lietām savā mājoklī? Tik tikko tu saliksi visu pa plauktiņiem un veiksi remontu savā dzīvoklī, tev noteikti ienāks prātā negaidītas idejas, vēlmes un iedvesma.
Lēmums – saņemties un spert pirmo soli lai savu mājokli padarītu ērtu. Ja esi patiešām nolēmis sākt remontu, bet pagaidām vēl krāj tam naudu vai vēl nezini, kā nāksies ieguldīt savu nopelnīto naudiņu savās četrās sienās, te tev būs saraksts ar darbiem, kas jāpaveic pirms tam.
Ģenerālā tīrīšana
Pirms sāc uzlabot savu mājokli, atbrīvojies no vecajām, nevajadzīgajām lietām. Nevajag jau izmest visu pēc kārtas. Sāc kārtot lietas skapī vai virtuves skapītī, tas ir ļoti ērti, ja nav daudz brīvas vietas, lai sadalītu darbu pa zonām. Nepārvieto nevajadzīgās lietas no viena stūra uz otru, vienkārši atbrīvojies no tām.
Nav obligāti visu nest uz atkritumu konteineriem. Ja ir labs apģērbs, trauki, rotaļlietas, atdod to visu paziņām, draugiem, pārdod vai uzdāvini Galvenais, lai nevajadzīgas lietas nekrātos tavā mājoklī.
Sīkos dekorus – atkritumos
Figūriņas no kinderolām, mazu svecīšu vai leļļu kolekcijas un citus dekoratīvus sīkumus, uz kuriem tikai krājas putekļus prātīgāk būtu izmest atkritumos. Turklāt, ja istabā ir daudz sīku priekšmetu, rodas pastāvīga bardaka sajūta.
Saprātīga mēbeļu pārvietošana
Remonts nelielā dzīvoklītī nebūs viegls pasākums, bet pilnīgi iespējams gan. Pirms sienu krāsošanas vai tapešu līmēšanas jāatbrīvo telpa. Ja nu mēbeles nav kur likt, vienkārši sabīdi tās vienā istabas galā, paveic remontu atbrīvotajā daļā, tad pārvieto mēbeles un turpini remontu tālāk.
Mēs ar vīru tieši tā līmējām tapetes. Ievācāmies dzīvoklī, kurā bija tikai apmetums. Naudas tapetēm nebija. Tāpēc nācās nedaudz pārbīdīt dīvānu, galdu un skapi. Nekā ļoti briesmīga te nav, īpaši, ja remontu veic divatā.
Remonts ir īslaicīgs pasākums
Kad sākas remonta trakums, daudzi saķer galvu un krīt gandrīz vai panikā. Nesatraucies, visam pienāks beigas, un kad remonts būs paveikts, tu sapratīsi, ka spēki nebija tērēti veltīgi.
Steigties nevajag
Cilvēki, kuri gadiem veic remontu pašu spēkiem, dara to ne jau labas dzīves dēļ. Daudz ērtāk būtu samaksāt speciālistam, kurš visu paveiks dažās dienās. Bet, ja budžets ir ierobežots, nākas mācīties darīt visu pašiem, un tas ir brīnišķīgi.
Nepārvērtē savas iespējas, dari visu pakāpeniski un nekur nesteidzies. Galvenais, neaizmirsti, uz ko tu tiecies – visu laiku iztēlojies, kāds gaišs, tīrs un mājīgs būs tavs dzīvoklis pēc remonta.
Nekur vairs nav nekādu sīkumu, kas varētu kaitināt vai novērst uzmanību. Galvenais ir saprast, ka māja tā nav vienkārši vieta, kur pārgulēt. Tā ir vieta, kur tev jājūtas labi, kur var atslābināties un labi atpūsties.