Parasti „hruščovene” asociējas ar vecu, lētu mitekli. Tieši tādas mājas sastāda lielāko daļu postpadomju valstu dzīvojamā fonda. Bieži vien „hruščovene” ir paplucis dzīvoklītis ar mazām istabiņām, 30 gadīgu remontu, vecām mēbelēm ar retiem mūsdienīgas sadzīves tehnikas iestarpinājumiem.
Bet ja ir līdzekļi un laiks, arī tādam mājoklim var iedvest jaunu dzīvību. Kvalitatīvs remonts un jaunas ērtas mēbeles pārvērtīs nepievilcīgo graustu līdz nepazīšanai.
Tā nodrošināta jaunā ģimene ar diviem bērniem tika pie daudz ko pieredzējuša dzīvokļa. Vienīgā īpatnība šajā dzīvoklī bija istabu skaits. Parasto divu istabu vietā viņiem tika četras.
Tika nolemts dzīvokli veidot šobrīd modernajā skandināvu stilā. Tam raksturīgs minimālisms, gaišas krāsas, taisnas līnijas, funkcionalitāte, dabisko materiālu pielietojums.
Viesistaba
Viesistabu ar izeju uz balkonu iekārtoja minimālistiski. Balkona durvis un logu paslēpa aiz aizkariem, pie sienas nolika mūsdienīgu dīvānu, bet pretī piekāra televizoru. Akcentam nopirka modernu piearamo krēslu ar mīkstu spilvenu klusināti zilā krāsā.
Bērnu istaba
Divas caurstaigājamās istabas apvienoja vienā un izveidojās plaša bērnu istaba. Šeit izveidota spēļu un nodarbību zona. Tāpat kā visā dzīvoklī, arī šeit tika ielikti plastikāta logi.
Guļamistaba
Nosacīti nelielo stūra istabu izveidoja par vecāku guļamistabu. Tā kā ģimenē ir divi mazi bērni, viņu gultiņas arī tika ievietotas tur. Tā vecākiem būs vieglāk pieskatīt mazuļus. Nākotnē, kad bērni paaugsies, guļvietu izvietojumu varēs mainīt, lai katram būtu sava personīgā telpa. Istabu skaits to atļauj.
Virtuve
Virtuvi pamatīgi mūsdienīgoja. Telpa ir neliela, bet pateicoties tam, ka mēbeles un tehnika tika izvietota racionāli, tur var ērti gatavot ēdienu un būt kopā ar ģimeni.
Pieliekamais
Pieliekamais lieti noderēja. Tā kā skandināviskais stils pieprasa minimālismu, lielāko daļu apģērba varēja paslēpt šajā mazajā telpā. Tā izveidojās ērta garderobe un dzīvoklis neizskatās piebāzts.
Rezultātā ģimenei bija stilīgs un mūsdienīgs dzīvoklis, kurš nebūt nebija sliktāks par tikko uzbūvētu dzīvokli daudzstāvu mājā. Protams, tik pamatīgam remontam nepieciešami ievērojami līdzekļi, taču vecā dzīvokļa cena ļāva nedaudz ietaupīt. Kvadrātmetri jaunceltnē maksā krietni vairāk, bet remontu nāksies veikt arī tur.