Hipertonija ir viena no visizplatītākajām slimībām. Ārstēšanās ar tabletēm nav izeja, jo šie preparāti tikai novērš simptomus, bet ne cēloni.
Talkā mums nāks vingrinājumi kaklam un sejai.
Vingrinājumi kaklam
Kā tiek skaidrots, tad muskuļu spazmas nospiež asinsvadu, tā dēļ pa asinsvadu plūstošās asins daudzums samazinās. Un lai saņemtu nepieciešamo skābekļa daudzumu, smadzenes dod signālu sirdij dzīt vairāk asiņu. Rezultātā sirds darbojas ātrāk, lai caur nospiestajiem asinsvadiem sūknētu lielāku asiņu daudzumu, bet spiediens aug.
Kad hipertoniķim rodas stresa situācija, viņa asinsspiediens palielinās. Tajā brīdī tas var pārsniegt kritisko atzīmi. Un tas var draudēt ar insultu.
Ja tiek ievērots aktīvs dzīves veids, tad spazmas neveidosies. Taču arī jau esošas problēmas var novērst ar pareizi izvēlētu vingrinājumu palīdzību. Šim nolūkam izstrādāts speciāls vienkāršs vingrinājumu komplekss kakla muskuļu ārstēšanai.
Kā saka, pildot šos vingrinājumus, cilvēks nevar sev kaitēt. Bet regulāri pildot vingrinājumus, var tikt vaļā no daudzām kaitēm.
Pirmās divas nedēļas iesaka vingrinājumus veikt katru dienu. Vēlāk tos var pildīt 2 – 3 reizes nedēļā. Vingrojot mugura jātur taisni. Lai pilnīgotu tehniku, sākumā vingrinājumus pildi pie spoguļa. Katra vingrinājuma izpildes laiks – 3 minūtes.
1. Vingrinājums „Metronoms”
Liecam galvu uz labo, tad uz kreiso pusi. Fiksējam stāvokli katru reizi uz 10 sekundēm.
2. Vingrinājums „Atspere”
Uz 10 sekundēm ievelc zodu, tad uz desmit sekundēm izstiep zodu uz augšu, cik vien vari. Atkārtot vairākas reizes.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!