Neveselīgs dzīvesveids agrāk vai vēlāk noved pie tā, ka organisma vielmaiņas procesi sāk strādās gausāk. Lasi, ko darīt, lai metabolisms neslinkotu un ķermenis vienmēr būtu tonusā.
1. Aplaistīšanās ar aukstu ūdeni
Aplaistīšanās ar aukstu ūdeni norūda organismu. Pateicoties intensīvajam asinsvadu un saistaudu treniņam, nostiprinās imunitāte un izlīdzinās āda. Vēnu varikozes, celulīta un ķermeņa elastības saglabāšanas profilaksei ar aukstu ūdeni ieteicams aplaistīt krūtis un kājas (gurnus ieskaitot). Šādas aplaistīšanās lieliski stimulē imunitāti un paaugstina organisma noturību pret saaukstēšanos.
2. Kontrastduša
Termiskā masāža jeb kontrastduša stimulē asinsriti, paātrina metabolismu, kā arī palīdz saglabāt ādu gludu un tvirtu. Pamīšus aplaistīt ar aukstu un karstu ūdeni ieteicams ne tikai kāju pēdas, bet arī gurnus un visu ķermeni. Ja pārāk krass kontrasts šķiet nepatīkams, katrs var piemeklēt sev tīkamāko gan vēsā, gan siltā ūdens temperatūru. Atcerieties, lai kontrastduša būtu iedarbīga, tā ir jānobeidz ar auksto ūdeni!
3. Karsta vanna
Karsta vanna ar putām, sāli vai ekstraktiem ieteicama ne biežāk kā reizi nedēļā. Tā paplašina ādas poras, kapilārus un asinsvadus. Vannas ūdenim var pievienot dažādus ekstraktus vai uzlējumus, kas paātrina vielmaiņu. Var pievienot trīs ēdamkarotes medus un trīs litrus piena vai ārstniecības augu (aveņu, brūkleņu, liepu ziedu, kumelīšu, rozmarīna u.c.) uzlējumus. Vannai var pievienot arī sāli – parasto, jūras vai jodēto. Sāls vannai papildus var pieliet tējkaroti joda šķīduma un pievienot divas ēdamkarotes pārtikas sodas.
4. Ierīvēšanās ar sālsšķīdumu
Lai veicinātu metabolismu, 2 – 3 reizes nedēļā pēc dušas visu ķermeni vēlams norīvēt ar raupju cimdu vai dvieli, kas samitrināts sālsšķīdumā (ēdamkarote sāls un ēdamkarote etiķa uz diviem litriem ūdens). Šāda ierīvēšanās iedarbojas ļoti dziļi, tā atjaunina ādu, paaugstina organisma pretošanās spējas infekcijām, paātrina metabolismu, ka arī palīdz novērst sastiepumus un atbrīvoties no celulīta.
5. Pēdu masāža
Pēdas ieteicams masēt, kad vien rodas tāda iespēja, un tas jādara līdz jaušams patīkams siltums. Pēdu masāža stimulē asinsriti, mazina nogurumu, paaugstina imunitāti un organisma pretošanās spējas. Derīgi zināt, ka kāju pirkstu kustībām ir masāžas efekts, tāpēc no rīta pēc pamošanās un vakarā pirms laisties miegā ieteicams izkustināt kāju pirkstus.
6. Gurnu masāža
Efektīva pretcelulīta masāža – pēc norīvēšanās ar sālsšķīdumu (vai pēc nomazgāšanās ar raupju sūkli) gurniem uzziež pretcelulīta gēlu vai nedaudz piena un olas dzeltenumu, un masē ar dūre savilktu pirkstu kauliņiem. Pēc masāžas gēlu uz gurniem var atstāt, toties pārtikas produktus labāk nomazgāt. Jebkura krēma efektivitāte pastiprinās, ja tam pievieno pāris pilienu ēteriskās eļļas (greipfrūtu, rozmarīna, mandarīnu, rožu, ģerāniju). Izmantojot šos pašus līdzekļus, var veikt vieglu masāžu arī krūtīm. Bez kosmētiskā efekta šādas masāžas pastiprina asinsriti un uzlabo vielmaiņu.
7. Masāža ar ledus gabaliņiem
Sejai, krūtīm un problemātiskajām zonām ļoti veselīga ir kriomasāža – ar dažiem ledus gabaliņiem, kas ietīti kokvilnas auduma strēmelē. Masēt var divējādi: ādu vienmērīgi glaudīt, vai arī ietītos ledus gabaliņus uz dažām sekundēm spēcīgi piespiest ādai un, kolīdz jūtams stiprs aukstums, noņemt. Gatavojot ledu kosmētiskiem nolūkiem, ūdenim var pievienot ārstniecības augu (kumelīšu, rozmarīna u.c.) uzlējumus un nedaudz sāls.