Daudzi pilsētu iedzīvotāji mitinās komunālajos dzīvokļos, pat nenojaušot, ka, lai uzbūvētu savu sapņu māju, nav vajadzīgi ne milzīgi ieguldījumi, ne arī apnicīga skraidīšana pa birokrātijas gaiteņiem. Vismaz vīrietis no Lielbritānijas prata uzbūvēt pieklājīgu mājokli tikai par salīdzinoši zemām izmaksām!
Kādreizējais zīmēšanas skolotājs Maikls Baks visu mūžu sapņoja uzbūvēt māju paša rokām, tikai pieķerties šim darbam sanāca tikai tad, kad viņš aizgāja pensijā. Viņam izdevās uzmeistarot mājiņu no visdažādākajiem pieejamajiem materiāliem, bet galā iznākušajai konstrukcijai nebija vajadzīgi nekādi dokumenti.
Pirmatnīgā māja
Maikls nepielietoja mūsdienīgas metodes, bet izmantoja senču pieredzi: pamatus viņš lika no akmeņiem, pēc tam tos pārklāja ar salmiem, māliem un smilti. Dēļus būvniecībai viņš meklēja izgāztuvēs, bet vienam no mājas logiem viņš izmantoja smagā auto priekšējo stiklu. Mājā nav elektrības, gaismu te aizvieto parastās sveces. Redzam ekonomiju un rūpes par apkārtējo vidi. Krāsns – neaizvietojama lieta mājā. Tā ne tikai kalpo par vietu, kur gatavot ēst, tā arī sasilda telpu aukstā laikā.
Lēti materiāli
Mājas jumtu Maikls darināja no tieviem koku stumbriem, kurus vēlāk pārklāja ar salmiem. Salmu daudzums arī bija vienīgais, ko nebija pilnīgi izplānojis mājas būvētājs – salmus vajadzēja krietni vairāk, taču vienalga Baks iekļāvās 250 dolāros.
Ar ūdeni problēmu nav – aka atrodas rokas stiepiena attālumā. Tualete atrodas laukā.
Mājokļa liktenis
Reizēm Maikls izīrē ekomājokli paziņai no kaimiņu fermas, bet viņa maksā par to ar krējumu un gardu pienu. Triju bērnu tēvs ir nedaudz sarūgtināts par rezultātu, jo sākotnēji viņš nebija plānojis izdot ne kapeiku hobita mājiņas celtniecībai.
„Labās rokās šis namiņš pastāvēs veselu mūžību, bet pamests tas atgriezīsies zemē” – tā, norādot uz būves ekoloģiskumu, saka Maikls.
Mājiņas būvēšanai Maikls patērēja divus gadus.