Mūsdienās bērnu tēma ir īpaši aktuāla un mammas sērfo Interneta dzīlēs, lai atrastu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Pateicoties Google mēs varam uzzināt, kā bērnus audzina māmiņas Ķīnā, ko bērniem māca māmiņas Francijā, kur iegūt vislabāko izglītību, kuri ir labākie bērnudārzi utt. Tāda pieredze palīdz mums pārskatīt savu pieeju bērnu audzināšanai. Un pie tam, ne tikai ģimenes, bet visas valsts ietvaros. Aplūkosim četras pieredzes pasaules praksē kuras, iespējams, varētu ieviest arī mēs. Tas nāktu par labu visiem. Kā domājat jūs?
Ideālās bērnības konstruktors: četras pasaules prakses, kuras mums ai kā pietrūkst!
Rotaļlietu bibliotēkas
Rotaļlietu bibliotēkas pirmo reizi parādījās pagājušā gadsimta 30tajos gados. Iestādes princips bija tajā, ka par nelielu mēneša maksu bērni varēja paņemt iepatikušos rotaļlietu, un pēc laiciņa atnest to atpakaļ. Šādas iestādes ne tikai ietaupa bērnu naudu, bet arī palīdz nepiepildīt māju ar desmitiem apnikušu rotaļlietu. Tāpat tas saglabā bērnu pastāvīgu interesi rotaļāties, jo no rotaļu bibliotēkas paņemtās mantas nepaspēj apnikt. Šādas bibliotēkas ir populāras Francijā, Šveicē, Austrālijā, Jaunzēlandē un Honkongā.
Bērnudārzi ar zaļajām zonām
Bērnudārzi, kuri slīgst zaļumos, kuros ir daudz vietas rotaļām svaigā gaisā un daudz vietas radošām izpausmēm. Kuros pat maltītes var ieturēt ārā. Tādi bērnudārzi ir Japānā, Zviedrijā, Vjetnamā, Anglijā. Bet tādi būtu vajadzīgi bērniem visā pasaulē! Visiem taču zināms, ka bērniem ir nepieciešams svaigs gaiss. Īpaši svarīgi tas ir bērnudārzā, kur svaigā gaisā esot, ievērojami samazinās infekcijas slimību risks. Bet diemžēl joprojām no postpadomju idejām neatbrīvotie ierēdņi tik ļoti baidās no caurvējiem, ka ir gatavi turēt 25 bērnus smacīgā telpā.
Un vēl, bez labuma bērniem, šie dārzi ir draudzīgi apkārtējai videi – daudzos no tiem ir uzstādītas saules baterijas, celtniecībā izmantoti dabiski materiāli, interjerā ir maksimāli daudz priekšmetu, kas gatavoti no pārstrādātiem materiāliem, vai būs derīgi otrreizējai pārstrādei.
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: