Bērni divu gadu vecumā zina aritmētiku un prot lasīt, vidējie visu skolas kursu izgājuši septiņu gadu vecumā, bet vecākie deviņos gados mācās universitātē. Neko neatgādina? Jā. Kaut ko līdzīgu var redzēt filmā „Kapteinis Fantastiķis”. Skatītājam rāda, kā tēvs patstāvīgi nodarbojas ar savu bērnu apmācību.
Vēl vairāk, viņi mierīgi var sacensties zināšanās ne tikai ar saviem vienaudžiem, bet arī ar vecākiem cilvēkiem. Taču sociālās iemaņas viņiem manāmi pietrūkst. Kaut ko līdzīgu var vērot mūsu šīs dienas stāsta varones ģimenē. Alisa Tepļakova savos deviņos gados jau ir Maskavas valsts universitātes pirmā kursa studente.
Vieni saka, ka bērns neizbauda bērnību. Citi piekrīt meitenes tēva teiktajam: „Ietaupīju desmit dzīves gadus”. Mēģināsim iedziļināties visā sīkāk.
Alisa Tepļakova
Jau tagad ir zināms, ka Alisa ir saņēmusi savu studenta apliecību. Fakultātes izvēle bija par labu psiholoģijai. Ņemot vērā, ka meitenei ir tikai deviņi gadi, uz mācībām viņa nāks kopā ar tēvu. Protams, parastās lekcijas tāpat kā līdz šim notiks onlaina režīmā.
Nē, nemet mums uzreiz komentārus. Tā uzskata pats meitenes tēvs. Un, pilnīgi iespējams, viņa sievai ir tieši tādi paši uzskati par bērnu audzināšanu.
Jā, par Alises tuviniekiem. Viņa aug daudzbērnu ģimenē. Bez jau minētās „studentes” un viņas vecākiem vienistabas dzīvoklī vēl mīt Leija, Heimdāls, Terra, Ailungs, Feilunga un Tēsejs. No autiņiem viņiem tika ieaudzināta tieksme pēc zināšanu apgūšanas. Nekāda nauda, luksusa automobiļi un greznas savrupmājas neaizstās šo vērtīgo produktu (ja atļausi šādu formulējumu).
Vunderkindi
Tā, piemēram, Heimdāls savos septiņos gados ir apguvis skolas deviņu klašu programmu. Vēl vairāk, puisis nokārtojis galveno valsts eksāmenu. Leija piecos gados pagaidām var palielīties ar to, ka apguvusi trešās klases programmu. Terra četros gados apgūst pirmās klases programmu, bet pavisam mazais Ailungs (divi gadi) jau pazīst aritmētiku un prot lasīt.
Pats tēvs ir nopietni noskaņots patstāvīgi sagatavot savus bērnus iestājai augstākajās mācību iestādēs. Protams, nav izslēgts, ka arī universitāti Tepļakovu bērni pabeigs ātrā, nekā viņu kursa biedri.
„Cilvēkā visam jābūt skaistam”. Atceraties šādu frāzi? Zināšana ir pašmērķis, pašvērtība. Ja bērns ir spējīgs nokārtot eksāmenus, tad lai kārto. Alisa ir ietaupījusi sev desmit gadus dzīves”, – ir pārliecināts ģimenes galva.
Protams, daudzi ir satraukti par tādiem deviņgadīgās meitenes panākumiem. Alisa Tepļakova vēl ir bērns un tik sarežģītai sociālajai videi vēl nav gatava. Vēl vairāk, daudzi ir pārliecināti, ka no vunderkindiem iznāk parasti pieaugušie. Bet dzīšanās pēc zināšanām un viņu darba nenovērtēšanas, kā likums, var novest ne uz to labāko dzīves situāciju. Tomēr katrs gadījums ir individuāls.
Kas zina, kas gaida jauno vunderkindu nākotnē. Bet pagaidām pastāsti, ko tu domā par to visu. Vai piekrīti šīs ģimenes tēvam, ka viņš ietaupa saviem bērniem dzīves gadus? Vai tomēr neesi gatavs ar saviem bērniem un mazbērniem veikt šādus eksperimentus?