Liekas, ka tikt vaļā no liekā svara, ir ļoti viegli – mazāk ēst un vairāk kustēties. Bet praksē viss izrādās daudz sarežģītāk.
Mūsu organisms ir ļoti sarežģīta pašregulējoša sistēma, un vajag vien vienam mehānismam nedaudz atpalikt no normas, kā uzreiz izjūk viss līdzsvars. Tāpēc dažreiz, lai nomestu lieko svaru, vajag vien aktivizēt organisma metabolismu ar jūsu pašu hormonu palīdzību.
Tiešām darbojas!
Jums droši vien ir pazīstama tā sajūta, kad pat pēc kārtīgām pusdienām jums it kā kaut kas pietrūkst. Un, pat nesajūtot reālu izsalkumu, jūs ejat pie ledusskapja, mekējot kaut ko garšīgu. Lieta tāda, ka mūsu organismam ne viss vienādi patīk. Par sāta un apmierinājuma izjūtu pēc ēšanas atbild hormons leptīns. Ir pierādīts, ka pietiekoša olbaltumvielu daudzuma vai proteīna piedevu lietošana samazina bada sajūtu un palīdz organismam tikt vaļā no liekajām tauku nogulsnēm, turklāt nezaudējot muskuļu masu.
Audzējiet muskuļu masu
Hormons, kas atbild par muskuļu masas veidošanu, veicina arī liekā svara zaudēšanu. Runa ir par testosteronu – hormonu, kas ir gan vīriešu, gan sieviešu organismā. Vislabāk to aktivizē svaru celšana. Jūs varat vingrot sporta zālē, vai arī vienkārši būt fiziski aktīvi dienas gaitā. Uzticama pazīme tam, ka jūs pietiekoši noslogojat muskuļus, ir muskuļu nogurums un aizkavēts muskuļu sāpīgums.
Neatsakieties no brokastīm
Katru dienu jūs burtiski “pamodinies” savus hormonus ar rīta ēdienreizi. Miega laikā jūsu sirdsdarbība un elpošanas biežums palēninās, tāpat kā metabolisms kopumā. Tāpēc naktī jūsu organisms sadedzina mazāk kaloriju. Lai “pamodinātu”organismu un aktivizētu vielmaiņu, jums vajag pabrokastot. Pirmajā dienas daļā iesakāms lietot augu izcelsmes olbaltumvielas, kā arī tauku un ogļhidrātu no dārzeņiem un augiem.
Tievējiet sēdus
Vācu zinātnieki ir atklājuši, ka neliela svara zaudēšana noved pie ilglaicīgas vairogdziedzera hormonu T3 un T4 līmeņa samazināšanās. Zemāks šo hormonu līmenis savukārt noved pie efektīvāka metabolismu atpūtas laikā. Tas ir, nometot kaut 2 – 3 kilogramus liekā svara, jūs palaižat notievēšanas procesu, jo paātrinātais metabolisms efektīvāk dedzinās taukus pat tad, kad jūs nekustēsieties.
Parūpējieties par miega kvalitāti
Kad jūs neizguļaties, tad augstākminētā leptīna līmenis krītas, tāpēc jūs riskējat kompensēt miega trūkumu ar ēdienu. Kad jūs nogurstat, jūsu organismam ir vajadzīga “uzlādēšanās”, ko tas iegūst no miega, vai arī no ēdiena. Nav grūti uzminēt, kurš no šiem diviem variantiem veicina svara samazināšanos.
Praktizējiet elpošanas tehnikas no jogas
Pētījumi parādīja, ka eksperimenta dalībniekiem, kuri praktizēja jogas elpošanu vesela mēneša garumā, ievērojami paātrinājās metabolisms, bet ķermenis sāka saņemt par 37 % vairāk skābekļa.
Vēršam jūsu uzmanību uz to, ka šajā rakstā runa ir par savu hormonu aktivizāciju, tāpēc nekādā gadījumā nevajag censties lietot kaut kādus hormonālos preparātus, lai sasniegtu notievēšanas efektu. Atcerieties, ka jebkuru pozitīvu izmaiņu avots ir mīlestība pret sevi un pozitīva nostāja.
Padalieties ar saviem draugiem ar šo informāciju.