7. Aktīvā atpūta.
Aktīvā atpūta ir ļoti vajadzīga bērniem kustību un saules gaismas dēļ. Dienvidkorejā tiek organizēti pasākumi svaiga gaisā – peldēšana, pārgājieni. Cilvēki, kuri dzīvo pilsētu rajonos piedalās šādās programmās.
8. Staigāšana.
Staigāšana ir svarīgs fiziskā aktivitāte lielākajā daļā Āzijas. Ir vairākas valstis, kur cilvēki staigā un neizmanto sabiedrisko transportu. Bērni uz skolu iet kājam, nebrauc ar autobusu.
LASI VĒL: Kā ārstēt aizkuņģa dziedzeri ar tautas līdzekļiem
9. Interneta atkarības monitorings.
Visā pasaulē bērni arvien vairāk kļūst atkarīgi no elektroniskajām ierīcēm, galvenokārt, no sociālajiem tīkliem. Dienvidkorejā tādi gadījumi ir retums. Valsts cīnās pret interneta atkarību.
Tiek rīkotas nometnes, rehabilitācijas un ārstniecības centri, lai palīdzētu atkarībā nonākušajiem. Pastāv arī likums, kas liedz bērniem, kas jaunāki par 16 gadiem, piekļuvi internetam.
10. Lielāka atbildības uzticēšana bērniem.
Kad jūs deleģējat daļu pienākumu bērniem, tas ieaudzina viņos atbildības sajūtu un veicina briedumu. Japānu bērni paši iet uz skolu, viņiem tiek uzticēti pienākumi mājās, viņi palīdz arī sakārtot klasi.
Tas palīdz būt atbildīgiem un neatkarīgiem. Tas pieradina arī rūpēties par sevi. Neatkarība nostiprina raksturu un ļauj būt neatkarīgam no citiem.
11. Veselīgs uzturs.
Āzijas valstīs pamatēdiens vienmēr ir dārzeņi. Gaļa netiek uzskatīta par svarīgu un ēdienkarte tiek iekļauta maz. Drīzāk tajā būs zivis. Tauki, cukurs un piena produkti arī nav japāņu ēdienkartē.
Zupas, veselīgi produkti, tādi ka godži ogas, ingvers, citroni ir izplatīti kulinārijā izmantojamie ingredienti lielākajā daļā Āzijas.
12. Bērni dzer teju.
Berni dzer tēju, nevis kolu vai citus saldinātos bezalkoholiskos dzērienus. Taču tā nav parastā tēja, pārsvarā tā ir zaļā vai zāļu tēja.
13. Inovatīvie vingrinājumi.
Aziāti uzskata, ka fiziskās aktivitātes ir veselības ķīla. Skolās ir dažādas fiziskās aktivitātes programmas, arī dejas. Pats jaunākais piemērs ir tas, ka skolas līnijas laikā skolēniem liek dejot.
Kuri no šiem 13 paradumiem ir taviem bērniem?