Grūti būtu atrast cilvēku, kurš būtu vienaldzīgs pret ūdens procedūrām. Nepārsteidz tas, ka sanitārā mezgla ierīkošanai tiek veltīta liela nozīme. Viens no galvenajiem jautājumiem ir: kas labāks – vanna vai dušas kabīne? Jautājums, uz kuru dot viennozīmīgu atbildi ir grūti.
Šodien pacentīsimies uzskaitīt dažus dušas kabīņu plusus un mīnusus, kuriem dzīvokļu saimnieki bieži vien nepievērš uzmanību. Taču vēlāk tāda rīcība var izspēlēt sliktu joku. Pie tam, santehnikas pārdevēji bieži vien par dažām niansēm labāk noklusē.
Maza dušas kabīne
Pirmajā acu uzmetienā pilnīgi izolētas dušas kabīnes pirkšana šķiet labs risinājums, neraugoties uz sanitārā mezgla lieluma. Tādā gadījumā, veicot ūdens procedūras, ūdens neizkļūst no dušas kabīnes uz telpas grīdas, grīda paliek sausa.
Pie tam, ūdens nešļakstās pa visu vannas istabu, tāpēc flīzes paliek tīras. Tas viss ievērojami atvieglo telpas uzkopšanu, ko, bez šaubām, var uzskatīt par plusu.
Tas, ka mitrums paliek dušas kabīnē, ļauj brīvāk rīkoties arī iekārtojot pašu vannas istabu. Piemēram, var vannas istabā likt ģipškartona griestus, nebaidoties, ka mitrums tos sabojās. Protams, nāksies dušas kabīni aprīkot ar ventilācijas kanālu, kurš atbrīvos no mitruma, bet ar to problēmām nevajadzētu rasties.
Vēl viens pluss varētu būt augsta temperatūra pašā dušas kabīnē, kas ļauj iet dušā jebkuros vannas istabas temperatūras apstākļos. Vannā tādu efektu sasniegt nevar. Lielajās dušas kabīnēs bieži vien ir hidromasāžas iekārtas mugurai un kājām, kas spēj sniegt patīkamas sajūtas. Var arī iegādāties modeli ar skaistu apgaismojumu un pat ar radio. Taču ar to arī dušas kabīņu plusi beidzas.
Runājot par mīnusiem, jāņem vērā, ka visbiežāk dušas kabīnēm ir akrila pamatnes. Tādu materiālu var tīrīt tikai ar sūkli un gēlu. Neviena birste, nekādi abrazīvie līdzekļi nebūs piemēroti. Pie tam, tīrīt tās vajag regulāri, citādi uz akrila virsmām izveidosies dzeltenīgs aplikums, kurš ar sūkli un gēlu vien vairs nebūs notīrāms.
Pēc katras dušas reizes ar sausu drānu jānotīra arī dušas kabīnes stikli. Pretējā gadījumā uz stiklu virsmas izveidosies notecējumi, kas izskatās neglīti. Nāksies veltīt pusstundu uzkopšanai, mierinot sevi ar domu, ka vannas istabas grīda un sienas paliek nosacīti tīras.
Ventilācija
Vairumam dušas kabīņu ventilatori izrādās pārāk vāji, lai veiktu savu funkciju labi. Tāpēc tos nāksies nomainīt uz piemērotākiem, lai ventilācijas sistēma darbotos normāli.
Par vēl vienu nepatīkamu parādību var uzskatīt dušas atverīšu aizsērēšanu. Ūdenī paaugstinātā dzelzs satura dēļ smalkās dušas atverītes ātri aizsērē. Ja tās nenotīra pēc katras dušas reizes, tās ātri vien aizsērēs pamatīgi un dušu nāksies mainīt.
Sevišķi šī problēma aktuāla griestu „tropiskajām” dušām. Kad atverītes aizsērē, ūdens vienkārši uzpūš šo „lustru” , kas nereti beidzas ar tās plīšanu. Tas gan neattiecas uz gadījumiem, kad ir spēkā garantija. Vēlāk gan nāksies remontēt par saviem līdzekļiem. Pie tam arī rupjie attīrīšanas filtri no tādām nepatikšanām neglābs.
Kā redzam, dušas kabīnēm ir arī mīnusi. Tāpēc diez vai var cerēt uz to, ka šīs brīnišķīgās santehnikas iekārtas uzstādīšana atrisinās visas jūsu problēmas. Taču, ja regulāra dušas kabīnes uzkopšana jūs nebaida, un plusu jūsu mājā tai ir vairāk, tad kāpēc gan nepamēģināt?