Visiem zināms, ka dabīgā āda ļoti labi uzsūc ūdeni. Ja ādas izstrādājumu samērcēs, uz tā paliks redzamas pēdas. Protams, mēs nepiedāvājam staigāt pa veikaliem ar ūdens pudeli rokās.
Taču ir vienkāršāks variants: pietiek pielikt izstrādājumam mitru salveti. Pietiek ar 10 sekundēm, lai uz ādas paliktu redzamas mitruma pēdas. Pēc izžūšanas tās pilnībā izzudīs. Bet, ja to nav, tad tavā priekšā ir izstrādājums no ādas aizstājēja. Šādam pārbaudes veidam ir jāizmanto mitrās salvetes.
Kā vēl var pārbaudīt ādas kvalitāti
Īstā āda saglabā siltumu, mākslīgā nē. Lai pārbaudītu materiālu, vajag tam stingri piespiest plaukstu un paturēt 15-30 sekundes. Pēc tam pielikt izstrādājumu pie vaiga. Ja sajutīsiet siltumu, tad tas ir izgatavots no īstas ādas, ja nē, tad jums rokās ir izstrādājums no ādas aizstājēja.
Vēl var arī izstrādājumu kārtīgi apskatīt. Parasti ādas izstrādājumos netiek slēptas redzamās ādas vieta šuvēs, tās cenšas slēpt.
Vēl var pārbaudīt ādas īstumu, uzspiežot uz to vai nedaudz pastiepjot to. Ja āda ātri ieņem iepriekšējo formu, tad tā ir īsta. Tāpat tā nemainīs krāsu, ja ar to veic līdzīgas darbības. Bet ādas aizstājējs to stiepjot vai spiežot, nedaudz mainīs krāsas toni.
Uz īstas un mākslīgās ādas ir redzamas poras. Ja āda ir dabīga, poras izvietotas neregulāri un ir atšķirīgas. Bet uz mākslīgās ādas poras būs regulāras un vienādas.
Ādas izstrādājuma materiāla parauga birka
Atbildīgi ražotāji izstrādājumam klāt pievieno materiāla paraugu. Tam var būt dažādas formas. Piemēram, ja tas ir romba veida, tad izstrādājums ir gatavots no ādas aizstājēja. Ja paraugs ir citas formas, tad tas ir no īstas ādas.
Lai cik kvalitatīvi arī nebūtu ādas izstrādājumi, cilvēki aizvien biežāk atsakās to iegādes.
Mēs ticam, ka cilvēki kļūs apzinīgāki. Mēs tomēr neko neiesakām. Tikai tev pašam ir jālemj, valkāt vai nevalkāt īstas ādas izstrādājumus.