“Gudrā mamma”
Ir kompetenta it visā. Pati izmēģinājusi visas vadošā audzināšanas metodes. Iegādājusies visus bērnu industrijas jaunumus, pat ortopēdisko knupi ar melu detektora funkciju, kurš ražots Ķīnā vienīgajā eksemplārā. ☺ Bērnu laukumiņā Gudrā mamma vienmēr ir gatava dot savu eksperta padomu. Viņa tic, ka būšana par māti ir atsevišķa zinātne, kas pieprasa papildus izglītību. Pats grūtākais šai mammai ir savienot sevī zinātnisko principialitāti ar to bezprincipu cilvēku, kuram ir operatīvi jārīkojas atkarībā no situācijas. Bet viņa to dara ne jau izdevīguma dēļ, bet gan zinātnes vārdā. Tāda dzīve ir sarežģīta, bet tai ir jēga – izaudzināt cilvēku, kurš spēs maksimāli izmantot sava organisma rezerves, savas smadzenes un komunikatīvās spējas.
Grib būt līdzīga Gvinetai Paltrovai
Pirmās nepieciešamības lieta: aplikācija par pediatrijas tēmu iPhone.
Lasa: Edas Le Šanas “Gudrā grāmata gudriem vecākiem”, Mārtina Gārdnera “Jaunās matemātikas izklaides” un Stīvena Hokinga “Īsi par laika vēsturi”
“Alternatīvā mamma”
Iet savu ceļu un pa to ejot neko sev neatsaka (ne saskarsmi ar draudzenēm, ne ceļojumus, ne glāzi šampanieša). Bērns viņai nav traucēklis. Grūtniecības laikā veica attīrīšanās tūri uz Tibetu. Principiāli neģērbj meitu rozā drēbēs (dēlu — zilās), mierīgi papusdieno Makdonaldā. Un tas nav tāpēc, ka viņai ir vienalga. Vienkārši Alternatīvā mamma uzskata bērnu par savu neatņemamu sastāvdaļu, kā vēl vienu savu roku, kāju vai ausi. Patstāvīgām mammām izaug tikpat patstāvīgi bērni. Gribot – negribot iemācās aizsiet kurpju auklas, paši ēst, un vēl visas vajadzīgās prasmes un iemaņas. Alternatīvās mammas bērns no galvas zina savu adresi, indeksu ieskaitot (ja nu kādreiz tiks sūtīts pa pastu ☺ ) un pēc ožas spēj 20 stāvu biznesa centrā atrast kafejnīcu un sekretāru. Kad bērns izaugs, viņš sauks savu Alternatīvo mammu par labāko draugu.
Grib būt līdzīga – tikai pati sev
Pirmās nepieciešamības lieta: draugi
Lasa Tamas Janovičas grāmatas
“Mamma – mode noteicēja” (“Fashion – mamma”)
Ar somiņu no krokodilādas un bērnu, kas pieskaņots somiņai tonis tonī. Potenciālā Fashion mamma ļoti vēlas tieši meitiņu. Un parasti tā arī notiek. Ja ne ar pirmo, tad ceturto reizi, nu gluži kā Viktorijai Bekhemai. Staigāt iet tikai gar vismodernāko apģērbu veikalu vitrīnām, jo tur nejauši “saķert” vējbakas ir daudz mazāka iespēja kā bērnu laukumiņā. Pasaku vietā lasa aprakstus par slavenībām. Pirms sākt remontu bērnistabā, Fashion mamma veic izpēti par slavenu mammu māju interjeriem. Lai pēc tam lielītos draudzenēm, ka viņas bērnam skapis ir tāds pats, kā Sāras Džesikas Pārkeres dvīņiem un durvju rokturis kā Suri Krūzai. Bērnu vienmēr ģērbj dārgi un moderni, tādā veidā cenšoties piesaistīt visu iespējamo karmisko un materiālo veiksmi.
Grib būt līdzīga Viktorijai Bekhemai
Pirmās nepieciešamības lieta – ielūgumi uz “sabiedrības krējuma” pasākumiem – viņa paniski baidās, ka tiks pasludināta par barojošu māmiņu un ielūgumi pārstās pienākt.
Lasa Pjēra Dikāna “Es neprotu tievēt”
“Mamma – blogere”
Agrāk par mammām – blogerēm kļuva žurnālistes, kuras bērna kopšanas atvaļinājuma laikā cieta no saskarsmes trūkuma. Tagad, lai dalītos savos noslēpumos, kā labāk apgūt podiņmācību, pagatavot dārzeņu biezeni un izārstēt iesnas, vairs nav nepieciešams prast profesionāli salikt vārdus teikumos. Pietiek ar to, ka mājās ir dators, kaismīga vēlēšanās parunāt ar kādu un bērnu, kas guļ vismaz 40 minūtes no vietas. Iespējams, aizrobežu māmiņām blogi arī ir košāk noformēti, toties mūsējie ir sirsnīgāki, jautrāki, dzīvespriecīgāki. Tos lasot, var iemācīties gatavot mīkstās rotaļlietas, darināt rotas sev un meitiņai kā arī audzināt radiniekus. Bērna kopšanas atvaļinājums var kļūt par starta laukumu nākamajām mājaslapu dizainerēm, aprakstu veidotājām un internetuzņēmējām.
Grib būt līdzīga Mārsijai Teilorei un Lizai Gambinerei.
Pirmās nepieciešamības lieta: pastāvīga piekļuve Internetam
Lasa Viktora Rogova “Blogingu iesācējiem”
Avots: www.ihappymamma.ru