Mēs jau it kā esam samierinājušies ar to, ka jaunā bērnu paaudze nemaz nelīdzinās iepriekšējām. Viņi aug citā pasaulē, kas pilna ar tehnoloģijas brīnumiem, un tas daudzējādā ziņā maina viņu domāšanu un uzvedību.
Bet ar šo paaudzi ir parādījušās arī pavisam citādākas mammas. Viņas mēģina rast pieeju saviem bērniem, pielāgoties viņu tempam un izvēlēties savu audzināšanas paradigmu. Žurnāls “Marie Claire” uzdod jautājumu: kāda mamma bērnam patiktu labāk – jaunais vai vecais formāts? Un piedāvā sešus mūsdienu mammu pamattipus, kuras cenšas neatpalikt no saviem bērniem.
Seši “jauno mammu” tipi
“Zaļā mamma”
Ja uz ielas redzat koptu, slaidu meiteni, ar veselīgu sejas ādu, bez kosmētikas, kurai no mugursomas ir “izlīdis” paklājiņš jogai, bet no slinga redzama mazuļa galva, ziniet, jums priekšā stāv eko – mamma. Viņas prioritāšu sarakstā – joga, homeopātija, sezonālie produkti, apģērbs no kaņepju šķiedras, daudzreiz lietojamie kokvilnas autiņi un barošana ar krūti (ideāli – vismaz līdz piecu gadu vecumam).
Savu bērnu viņa dēvē par “dabisku”, savu mātes ceļu par apzinātu un pastāvīgi domā par to, kādu pasauli mēs atstāsim bērniem. Zaļās mammas dzīvo pēc sava bioloģiskā pulksteņa, kas nez kāpēc nekad nesakrīt ar bērnudārza, ārstniecības iestādes vai pulciņu darba laiku. Un vēl jau arī eksistē vakcīnas, ātrā ēdināšana, mikroviļņu krāsnis, viedtālruņi un briesmīgā pilsētas ekoloģija. No visa tā eko – mammas slēpjas ārpilsētas mājās vai vasarnīcās. Vai arī uzreiz bēg uz Indiju un Kambodžu, kur nav ģenētiski modificētas pārtikas un nav jātērē nauda siltajiem kombinezoniem.
Grib būt līdzīga Alīsijai Silverstonei
Pirmās nepieciešamības lieta: Tibetas piena sēne
Lasa Dīpaka Čopras (indiešu izcelsmes amerikāņu endokrinologs) grāmatu “Septiņi garīgie likumi vecākiem”
“Lietišķā mamma”
Mūsdienu sabiedrībā sieviete, kas ieņem viceprezidenta amatu starptautiskā kompānijā, kurai ir plašs dzīvoklis galvaspilsētas centrā, kura lido ārzemju komandējumos divreiz nedēļā utt. izsauc apkārtējo žēlumu, ja viņai nav ģimenes. Darbs, veiksme, ģimene ir vienas ķēdes posmi. Tāpēc kļūšana par māti šai sievietei ir lēciens uz priekšu, stimuls karjerai, ambiciozs projekts. Parasti komplektā ar bērnu nāk arī vīrs, ne jau lai apmaksātu aukles pakalpojumus, bet – statusam. Tas mazliet sarežģa uzdevumu, bet rezultāts ir tā vērts. Veiksmīga biznesa sieviete mātes statusā ir neievainojama padoto priekšā. Loģika saka, ka māte nevar strādāt 24 stundas diennaktī. Bet šīs supersievietes prot deleģēt pilnvaras. Viņām uzzināt no aukles, ka mazajam dēlēnam izkritis pirmais piena zobs, bet no sava asistenta, ka vecākā meita gaida bērnu ir tikpat dabiski, kā, ja pati būtu bijusi klāt šajos notikumos.
Grib būt līdzīga Dženiferai Lopesai
Pirmās nepieciešamības lieta: vebkamera, kas paslēpta vienā no rotaļu lāčiem, lai novērotu aukli.
Lasa e – pastus savā iPad un atbild jebkurā diennakts laikā.
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: