Kad mēs dzirdam citu cilvēku, mēs intuitīvi zīmējam viņa tēlu: vecs vai jauns, resns vai tievs, mīļš vai dusmīgs, kautrīgs vai augstprātīgs, un tā tālāk. Bet ko dara citi cilvēki attiecībā uz mums? To pašu.
Balss un raksturs
Skaļa balss var radīt tāda cilvēka tēlu, kas tiecas dominēt, kontrolēt cilvēkus un situāciju. Pastāv kļūdains uzskats, ka skaļa balss ir pārliecinātības pazīme. Bieži vien cilvēki tādā veidā cenšas tikai pievērst sev uzmanību.
Dažreiz skaļi runā maza auguma cilvēki, vai cilvēki ar neproporcionālu ķermeņa uzbūvi, cenšoties kompensēt savus fiziskos kompleksus. Par sevi īsti pārliecināti cilvēki reti kad runā skaļā balsī. Ja arī runā, tad tas vienmēr atbilstoši arī izdodas, un tikai, lai radītu spiedienu.
Mierīga, pārliecināta balss un skaidra dikcija uzzīmē cilvēka tēlu, kas zina, kā sevi parādīt pasaulei. Paškontrole un pašdisciplīna – tie ir viņa galvenie trumpji. Lai gan, kontaktējoties ar viņu, jums var rasties nelielas teatralitātes sajūta ar tai raksturīgo pārāk precīzo domu izteikšanu bez jūtām.
Ja cilvēks runā skaidri, ātri, uzbrūkoši, tad viņš ir pietiekoši enerģisks un reaktīvs. Tas ir cilvēks, kas sākumā izdara, un pēc tam domā.
Ja runa ir mierīga, it kā pārdomājot vārdus, tad tāds cilvēks ir nesteidzīgs, tendēts uz analīzi.
Neskaidra runa var liecināt par to, ka cilvēks nemāk izteikt savas domas, ir uztraukts, kautrīgs vai noguris. Viņu nevar uzskatīt par līderi, viņam trūkst dzīves pieredzes, prieka un enerģijas. Šādu cilvēku raksturo vājš rokasspiediens un apātiska gaita.
Zema balss izsauc asociāciju ar pārliecinātību, pašpietiekamību un intelektu. Šīs balss īpašnieku apkārtējie intuitīvi pieņem kā autoritāti un zinošu cilvēku. Jo zemāka balss vīrietim, jo sieviete viņu uzskata par uzticamāku un stiprāku. Un tas ir pareizi, jo tas ir saistīts ar augsto hormonu līmeni.
Mēs visi bērnībā, vēl nesaprotot vārdu nozīmi, mācamies no intonācijas, novērtējot emocionālo runas un skaņu nokrāsu. Pateicoties šai spējai, mēs varam pēc balss noteikt cilvēka raksturu, spriest par viņa intelektu, nodarbošanās veidu un temperamentu.
Mūsu balss rodas kaklā. Tas ir nākamais mūsu ķermeņa segments, kurā var izveidoties dažādi muskuļu saspringumi, kas traucē mums skaidri un pārliecinoši runāt.
Diezgan bieži balss cieš tieši no saspringumiem, nevis no slimībām vai pārpūles. Tad mēs jūtam, ka mūsu balss kļūst nomākta, kaklu “saspiež” līdz pat sāpju sajūtai, bet mēs neko nevaram izdarīt. Kāds tad ir iemesls?
Tas izskaidrojams ar to, ka saspringumi kaklā – tās ir psiholoģiskas ķermeņa reakcijas uz stresu. Ja jūsu kakls ir nepārtraukti saspringts, tas nozīmē, ka jūsos ir stress, pat, ja jūs to neizjūtat.
Mūsu ķermenis pierod un sastingst kādā no aizsargreakcijām, un mēs šo daļu pārstājam just. Un tikai tad, kad viss pārējais ķermenis ir atslābis, tad ir vairāk sajūtams saspringums, spazmas šajā vietā. Lūk, kādēļ mēs tik bieži slimojam atvaļinājumā.
Kā balss saspringums ir saistīts ar psiholoģiskajiem aspektiem? Vai ir iespējams atbrīvot savu balsi tā, lai tā skan pilnā spēkā savā patiesajā dabīgajā skaistumā? Jā, protams. Bet, lai tas notiktu, nepieciešams neliels darbs ar sevi: pievērsiet uzmanību, kā mēs, pieaugušie, izglītoti cilvēki, reaģējam uz sāpēm, visu dvēselisko un ķermenisko. Mums gribas kliegt – no sāpēm, no dusmām, no aizvainojuma: mēs saspiežam lūpas, zobus, kaklu, atšķirībā no bērniem, kas uzreiz reaģē ar atvērtu un spalgu kliedzienu.
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: