Karantīna beigusies un grasies atgriezties savā darbā ēdināšanas sfērā? Lai kāda būtu Tava profesija ēdināšanā, visticamāk, Tu strādā stāvot kājās. Ja šai sfērā strādā vairāk kā 3 mēnešus, tad pie sāpēm kājās jau noteikti esi pieradis. Varbūt tās nemaz vairs nejūti. Taču, ja esi nostrādājis jau ilgāk, tad noteikti esi pamanījis, cik liela nozīme ir piemērotiem apaviem.
Visi bārmeņi zina, ka vislabāk, ja apavu zole pārsniedz 1 cm, nemaz nerunājot par pareizo slīpumu tajos. Taču vasara ir tas gadalaiks, kad pat visveselīgākie apavi nepalīdz pret dažādām pēdu deformācijām, sēnītēm vai sabiezējumiem. Kā zināms, karstumā aktivizējas ne tikai cilvēki, bet arī nevēlamās baktērijas. Pēdu problēmu gadījumā var palīdzēt podologs: https://dermatologs.com/podologs.
Kas ir podologs?
Podologs atšķirībā no pedikīra meistara, palīdz tieši problemātiskām pēdām. Arī podologs veic pedikīru, tomēr šis speciālists to parasti dara medicīniskos, ne tik daudz estētiskos nolūkos. Podologs uzklausīs Tavas sūdzības, apskatīs pēdas.
Pirms vizītes padomā, vai ārpus radušajām pēdas problēmām Tev nav arī kāda cita slimība – cukura diabēts, asinsrites, balsta kustību traucējumi u.c. Arī šādi traucējumi ietekmē pēdu izskatu un veselību, un otrādāk.
Raksturīgākās kaites, kurās var palīdzēt podologs
Viesmīļiem un bārmeņiem visraksturīgākās problēmas ir pēdu ādas sabiezējumi vai balsta kustību traucējumi. Sabiezējumi bieži vien rodas tikai tādēļ, ka pietiekami nekopjam savas pēdas. Bārmeņi bieži vien ir tik aizņemti un nepadomā, ka pēc 12 h stāvošas darba dienas pēdas nepieciešams izvannot sālsūdenī un ar pumeku noberzt lieko ādu. Tas aizņem vien 15 min. Taču, kad cilvēks ir pārguris, viņš neko citu tik ļoti negrib redzēt kā vien savu gultu, un tas arī viss.
Podologi ir ievērojuši, ka bārmeņi nereti sūdzas arī par krampjiem kājās. Šādos gadījumos ir traucēta asinsrite. Tas notiek tāpēc, ka bārmeņa kustības aiz bāra bieži ir ļoti saraustītas. Šad tad bārmenim ir vienkārši jāstāv, un tad pēkšņi viņam jāizgrozās visos iespējamajos virzienos. Šādas nesabalansētas kustības nav veselīgas.
Kā pēdas lika par sevi manīt jeb mana pieredze
Šajā virzienā domājot, jāpiebilst arī manis pašas pieredze strādājot ēdināšanā. Tie bija studiju gadi, un par likumiem tai laikā neko daudz nezināju. Kafejnīcā, kurā strādāju, nebija padomāts par pienācīgu darbinieku atpūtu, nemaz nerunājot par vispārējo labsajūtu atrodoties darba vietā.
Proti, darba vieta bija no 3 pusēm apejams kiosks, kurā neatradās neviena sēdvieta. Strādāju 8 h, un pārtraukumā varēju iet vien 4 reizes pa 15 min. Pēc likuma stāvoša darba veicējiem pienākas 15 min pauze 1 reizi stundā. Veselības problēmas pēdās man sagādāja arī tas, ka kafejnīca nebija izteikti apmeklēta, līdz ar to lielāko darba dienas daļu man bija jāpavada, tā teikt, glupi stāvot. Tas nenāca par labu ne manai veselībai, ne noskaņojumam, un līdz ar to arī laipnai klientu apkalpošanai arī ne.
Podologa konsultācija https://dermatologs.com klīnikā maksā vien 10 eiro, un par pēdu sabiezējumu novēršanu man bija jāpiemaksā vēl 15 eiro. Visi kāju sēnīšu īpašnieki noteikti priecāsies arī par iespēju nodezinficēt apavus ar īpašo KLENZ ierīci – 3 eiro par pāri. Par pēdām ir jārūpējas! Ne velti ķīnieši atklāja, ka pēdas ir visu mūsu orgānu spogulis.
Pamasē kāju īkšķi un ieraugi pārmaiņas galvas sāpju likvidēšanā jau šovakar!