Cik daudz reižu esam pārcilājuši vecos eglīšu rotājumus un traukus, kuri palikuši vēl no vectētiņu un vecmāmiņu laikiem. Vai tad paceļas roka izmest to visu? Pavisam nesen nofotografējām savu bagātību un ievietojām bildes soctīklos. Vienkārši parādīt, kādas interesantas lietas mums ir palikušas. Izrādījās, ka ir cilvēki, kam tas viss noderētu. Sāka pienākt piedāvājumi, lai pārdodam eglīšu rotājumus un visu pārējo piedevām.
Mēs gan neko pārdot negrasījāmies, jo gribam saglabāt piemiņu. Taču jautājums mūs ieinteresēja un mēs nolēmām noskaidrot, kas un par cik. Daži vakari internetā mums viesa skaidrību par visu, tāpēc tagad dalāmies ar informāciju. Iespējams, ka kādam noder.
Eglīšu rotājumi uz knaģīšiem
1. Eglīšu rotājumi
Ja jau reiz pašā sākumā esam sākuši par tiem runāt, tad ar tiem arī sāksim. Kur tad slēpjas to vērtība? Tādus eglīšu rotājumus vairs nekad neražos. Kolekcionāri labprāt uzpērk tos, īpaši augstu vērtēti tiek rotājumi uz knaģīšiem, jo tie ir retāk sastopami.
2. Trauki
To pašu var teikt par padomju laiku traukiem. Kaut kas var maksāt patiešām dārgi. Piemēram, šķīvji ar zilu maliņu un ornamentiem un kādas rūpnīcas logotipu. Arī dažādi citi trauki, kuri ražoti nelielās partijās.
3. Kristāls
Kristālu padomju laikā ražoja daudz: kopš tā laika tas glabājas daudzu dzīvokļu sekcijās un bāros. Nesteidzies no tā atbrīvoties, tāpēc, ka kristāla vāžu un konfekšu trauku cenas tikai kāps. Jau tagad vari kļūt par kādu summiņu bagātāks.
4. Kamīna pulksteņi
Starp kristāla traukiem un eglīšu rotājumiem bija manāms arī kamīna pulkstenis. Tagad tie nav bieži sastopami, galvenokārt tos var redzēt antikvariātos, bet kādam tie glabājas mājās. Par dažu eksemplāru var ietirgot labu naudiņu, bet vēl pēc kāda laika tie būs vēl vērtīgāki.
5. Senas monētas
Veca nauda var būt ļoti vērtīga. Reizēm pat ļoti. Atcerēsimies kaut cara laika červoncus, kas kalti zeltā. Vai arī jaunās republikas sudraba monētas, kuras tagad arī ir diezgan dārgas. Vispār, ja mājās ir veca nauda, ir vērts painteresēties par tās izcelsmi un cenu.
6. Grāmatas
Tā tikai šķiet, ka grāmatas neko nav vērtas un nav cita ceļa kā ar tām tikt galā, kā nodot makulatūrā. Interesanta informācija: par grāmatu „Harijs Poters un filozofu akmens” no pirmās tirāžas var saņemt vairākus tūkstošus eiro!
Protams, ne katra grāmata būs tik dārga, taču ekskluzīvie un retie izdevumi noteikti būs.
7. Vecās spēļu konsoles
Kā vecās? Tām tikai kādi 25 gadi, tikai pēc mūsu mēra – vecās. Ja kādam vēl palikušas spēles Nintendo vai Gameboy, tad droši var patirgoties – cienītāji atradīsies vienmēr!
8. Bildītes ar pokemoniem
Ja jau esam sākuši runāt par raritātēm, kuras ir nosacīti jaunas un ir bijušas populāras mūsu laikā, tad ir vērts zināt, ka dažas fiškas, kartītes vai kolekcijas var maksāt lielu naudu. Piemēram, 1998. gada Pikačū tika izlaists tikai piecos eksemplāros, tāpēc katra tāda kartīte var maksāt pat 200 000 dolāru!
9. Videokasetes un diski
Iedomājies, optiskie diski, kuri bērnībā tev šķita kaut kas īpašs, ir novecojuši. Tāpat kā videokasetes, kuras kādreiz gāju mainīt. Tagad arī tā ir raritāte. Nu ko, nekas cits neatliek, kā noskaidrot, cik tās tagad maksā. Piemēram, amerikāņu e-bay pavisam nesen tika pārdota kasete ar filmu par ledusskapi: Īpašnieks nopelnīja par to ne daudz, ne maz – 200 dolārus.
10. Kinder-surprise
Kurš gan varētu iedomāties, ka šī vienkāršā šokolādes olas figūriņa reiz kļūs par kolekcionāru vērtību? Un tomēr. Ja kādreiz tās esi kolekcionējis, bet tagad vajag naudiņu, vari izlikt pārdošanai. Pilnīgi iespējams, ka kāds nav dabūjis begemotiņu un vēl aizvien par to sapņo. Tava izdevība!
Ko vēl teikt? Senu lietu pieņemšana darbojas. Te svarīgi nepārrēķināties, ja neesi pārdomājis pārdot nevajadzīgas lietas. Vienkārši papēti pieprasījumu. Tas arī viss.