Laikam vēl ne gads nav pagājis, kopš pirkām šo dušas sietiņu, un atkal jau… Mazās atverītes aizsērējušas ar kaļķakmeni un ūdens šļakstās uz visām pusēm. Kā iztīrīt duša sietiņu?
Var, protams, paņemt šiku nagliņu un, neko neizjaucot, badīt ārā aizsērējumu. Bet ir kāds labāks variants. Mēs zinām kāds.
Magnija un kalcija sāļi no cietā ūdensvada ūdens nosēžas uz santehnikas, veidojot baltu kaļķa nogulsni. Dažos gadījumos tas izskatās vienkārši neestētiski, bet citos ar laiku noved pie ne pārāk labām lietām, piemēram, veļas mazgājamajās mašīnās vai ūdens sildītājos.
Nosēdumi uz dušas sietiņa nav pati lielākā skāde, taču arī tā kaitina saimnieces, tāpēc, ka no tās reizēm ir grūti tikt vaļā. Par laimi, velosipēds nav jāizgudro, tas ir sen izgudrots, atliek tikai iemācīties to lietot.
Lielisks un daudzkārt pārbaudīts līdzeklis kaļķu nogulšņu noņemšanai ir parastā citronskābe.
Vispirms dušas sietu noskrūvējiet.
Uzmanīgi apskatot, redzēsiet, ka lielākā daļa sieta atverīšu ir aizsērējušas. Nākamais solis – noņemt sieta vāciņu.
Dažās konstrukcijās to var pilnīgi atskrūvēt, citās nāksies izskrūvēt centrālo serdeni. Zem tā atrodas skrūve, kas savieno sieta vāku ar tā korpusu.
Sietos ar pārslēdzēju vajadzēs atslēgu, taču to var aizstāt ar garknaiblēm ( kā foto) vai šķērēm ar noapaļotiem galiem.
Vajadzēs tikai šo daļu. Nopirku pārtikas veikalā paciņu citronskābes (80 grami), mums vajadzēs tikai pusi.
Ieber citronskābi dziļā šķīvī un ielej tajā arī karstu ūdeni. Liec sieta vāciņu šķīvī un ik pa laiciņam pielej karstu ūdeni.
Nāksies pagaidīt 30-60 minūtes. Pēc tam izņem vāciņu un pārbaudi visas atverītes.
Viss kārtībā! Nenācās pat tīrīt ar birsti. Atliek vien saskrūvēt visu atpakaļ.
Ja dušas siets nav noņemams, un nosēdumu tur nav daudz, ielej citronskābes šķīdumu polietilēna maisiņā un sasien tā, lai dušas siets būtu pilnīgi iegrimis šķīdumā. Atstāj tā uz divām stundām, pēc tam nomazgā ar siltu ūdeni.