Vai var uz galda atstāti tukši trauki un pēc vakariņām nenokopts galds piesaukt mājai nevēlamus brīnumus? Mūsu senči uzskatīja, ka var. Un daudzas saimnieces vēl šodien ievēro šos ticējumus.
Esam apkopojuši ticējumus, kas saistīti ar virtuvi, traukiem un ēdamgaldu. Labāk nodrošināties un uzklausīsim senču padomus, lai neizaicinātu likteni.
Kāpēc nav labi tukši trauki un citi ticējumi par virtuvi
Droši vien tu zini, ka ir nav vēlams turēt mājās ieplīsušus traukus. Tas nozīmē, ka mājā būs strīdi. Ne pārāk laba pazīme ir arī atstāt uz galda tukšus traukus. Šķīvji, krūzes bez ēdiena un dzērieniem uz galda var kļūt iemeslu naudas mazinājums mājā.
Tas darbojas pēc visuma likumiem: tukšums traukos, tukšums mājā. Pēc ēšanas trauki tūlīt no galda jānovāc. Vari gan atstāt uz šķīvja nedaudz ēdiena, lai var mazliet panašķēties mājas gariņš. Kā redzi, pat viens tukšs šķīvis var kļūt par naudas problēmu cēloni,. Tāpēc labāk nejokot ar likteni.
Sveši šķīvji
Finanšu izaicinājumi var piesaukt arī sveši trauki. Gadās tā, ka draudzene atnesusi tev viņas pagatavotu ēdienu savā traukā. Pēc ēšanas labāk uzreiz trauku viņai atdod, bet ēdienu pārlikt savā traukā.
Tikai atceries, ka tukšu trauku atdot nevajag. Labāk ieliec tajā kādu augli vai saldumu. Bet tukša bļodiņa simbolizē sāncenses parādīšanos. Tāpēc, lai izvairītos no liekām situācijām, traukus to īpašniekam atdod tūlīt.
Neēd no viena šķīvja
Cilvēki, kuri ēd no viena šķīvja, lai cik arī labi draugi viņi nebūtu, drīz vien var parādītes pārpratumi. Ja tu ēd ar kādu no viena trauka, tad tu dali enerģiju uz pusēm. Saka, ka tādā veidā var neviļus atklāt kādam savus plānus vai noslēpumus. Tāpēc katram ģimenes loceklim ir jābūt saviem traukiem.
Labu domādama, draudzene tev piedāvājas palīdzēt nomazgāt traukus. No šāda pakalpojuma labāk atteikties. Uzskata, ka viesis mazgājot traukus, izmazgā no mājas saimnieku laimi un labklājību.
Ir arī izņēmumi no likuma: vecāku mājā trauki jānomazgā noteikti. Tādā veidā tiks stiprinātas ģimenes saites. Arī mammai un tētim palīdzība – vienmēr labs darbs.
Ja neprecēta meitene viesos nomazgās traukus, ātri ies pie altāra. Tā, ja nu vēlies kļūt par līgavu, nāksies pastrādāt svešā mājā. Un vēl neprecētai meitenei laimi sola saplēsti trauki.
Tie nozīmē drīzu uzaicinājumu uz romantisku randiņu. Nekad nesavāc maizes druskas no galda ar roku. Tās labāk noslaucīt ar drāniņu vai dvieli. Maize ir dzīves simbols. Ja tu ar roku slaucīsi maizes druskas, kopā ar tām aizslaucīsi arī labklājību no savas dzīves.
Saprotams, jāatturas arī no attiecību skaidrošanas pie galda. Ēdienreize nav laiks, lai pierādītu, kam ir un kam nav taisnība.
Kam jābūt uz galda un kam zem galdauta
Uz galda nevajag atrasties priekšmetiem, kuri nav vajadzīgi ēdot. Piemēram, telefons vai ķemme.
Zem galdauta jānoliek kaut kāds talismans. Tā var būt kāda monēta vai lauru lapa. Pēdējā, starp citu, ir ģimenes labuma simbols.
Nenokopts galds
Uz nakti vajag novākt no galda visus traukus. Pat, ja esi ļoti nogurusi pēc viesu uzņemšanas, nāksies savākties un sakopt virtuvi.
Mazgājot traukus, tu nomazgā visu un attīri mājas no visa, kas varētu nākt no viesiem. Tāpat mēdz teikt, ka netīri šķīvji piesaista mājai nedraudzīgus cilvēkus. Bet nemazgāti trauki, kas krājas izlietnē, noved pie domstarpībām ar cilvēkiem.
Ja tev ir uzdāvināti jauni trauki, uzreiz tos nomazgā. To darīt vajag ne tikai tīrības nolūkos, tā tu nomazgā visu nevajadzīgo enerģiju, kas uz tiem varētu būt. Pēc trauku mazgāšanas tādiem traukiem uzber sāli vai cukuru, lai būtu vairāk pozitīvisma dzīvē.
Kā redzi, netīri vai tukši trauki nav īpaši labs simbols mājā. Tāpēc turi virtuvi tīru un traukus tīrus. Neturi mājās ieplīsušus traukus.