Daudzi cilvēki, īpaši pāri ar bērniem, sapņo uzbūvēt divstāvu privātmāju. Salīdzinājumā ar nelielu dzīvokli tā patiešām šķiet īsta greznība.
Patiesībā divstāvu mājas nemaz nav tik ērtas, kā tas šķiet pirmajā brīdī. Šodien pastāstīsim par šādu māju mīnusiem.
6 acīmredzami trūkumi:
Zemi griesti
Bieži vien mājas plānojums ir veidots tā, ka otrajā stāvā ir tikai guļamistabas. Tāpēc vairumā gadījumu būvmateriālu ekonomijai griestus veido zemus.
Un tas ir nemaz nav ērti, sevišķi, ja tas ir mansarda stāvs.
Mantu glabāšana
Divstāvu māju īpašniekiem rodas problēmas ar mantu glabāšanu, un mājā valda nekārtība. Tas tāpēc, ka no stāva uz stāvu nav ērti skraidīt, meklējot vajadzīgo lietu.
Piemēram, ja garderobe atrodas otrajā stāvā, kāpt augšā lieku reizi, lai pārģērbtos, vienkārši nav spēka.
Kārtības uzturēšana mājā
Kā zināms, pat maza dzīvokļa uzkopšanas laikā var patērēt visai daudz enerģijas. Taču divstāvu mājā jāuzkopj vēl arī kāpnes un daudzas istabas. Tāpat arī jāpatērē papildus laiks, lai pārvietotos starp stāviem.
Trokšņa izolācija
Vēl viena izplatīts izaicinājums divstāvu mājā ir nepārdomāta trokšņa izolācija. Pirmajā stāvā var dzirdēt, kā pārvietojas mājinieki otrajā stāvā, var dzirdēt dialogus un, protams, televizora skaņas.
Kāpnes
Būvējot kāpnes mājā, tiek zaudēti 5- 15 kvadrātmetri dzīvojamās platības. Tā vēl nebūtu trakākais. Veciem cilvēkiem un maziem bērniem kāpnes var būt ne visai ērtas – kur nu vēl par drošību runājot.
Kāpēc jāatsakās no divstāvu mājas celšanas
Grūti veikt pārplānošanu
Divstāvu mājas pārplānošana ir diezgan ierobežota kāpņu un komunikāciju pievades dēļ. Veidot pārplānošanu viena stāva mājā ar tādu pašu platību būs daudz vieglāk.