Daudziem mūsu cilvēkiem, kuri pirmo reizi nonāk ASV, veļas mazgāšana veļas mazgātavās kļūst par neierastu pārsteigumu. Mēs jau esam pieraduši, ka veļas mazgājamā mašīna mums ir pa rokai, bet amerikāņu dzīvokļos veļas mašīnu uzstādīšana dažādu iemeslu dēļ nav paredzēta.
Tas nešķiet īpaši ērti, jo gājiens uz veļas mazgātavu paņem daudz laika un naudas. Vai tad nav vienkāršāk vienu reizi nopirkt veļas mašīnu par 500-600 dolāriem, kā to dara Eiropas ļaudis?
Šodien mēģināsim saprast, kāpēc amerikāņi labprātāk izmanto veļas mazgātavu pakalpojumus un kas viņus attur no veļas mazgājamās mašīnas uzstādīšanas mājās.
Sāksim ar to, ka ne visi amerikāņi veļu mazgā veļas mazgātavās. Privātmāju īpašnieki uzstāda vairākas veļas mazgājamās un žāvējamās mašīnas savu māju pagrabos.
Pilsētas dzīvokļos veļas mašīnas sastopamas reti. Un runa nav par likumiem. Nav ASV tādu likumu, kas liegtu uzstādīt veļas mašīnas dzīvokļos.
Tai pat laikā ir vairāki iemesli, kāpēc īres dzīvokļu īpašnieki nesteidz uzstādīt veļas mašīnas un īrnieki arī ne pārāk uzstāj uz to. Viens no tiem – plašs ērtu un pieejamu veļas mazgātavu tīkls.
Kāpēc amerikāņi dzīvokļos neuzstāda veļas mašīnas?
1. Dzīvokļu īpašnieki uzskata, ka veļas mašīna dzīvoklī var izprovocēt sava un citu dzīvokļu appludināšanu. Tam sekos pēc tam cita problēmas. Tāpēc īres līgumos bieži vien sastopams punkts, kas liedz veļas mašīnas uzstādīšanu.
Ja īrnieki vēlas, viņi var vērsties pie menedžera ar rakstisku iesniegumu atļaut uzstādīt veļas mašīnu dzīvoklī, bet tādā gadījumā ikmēneša īres maksa var ievērojami palielināties.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!