Upenes ir vienas vērtīgas ogas. Tām bez brīnišķīgā salduma ar nelielu skābumiņu, piemīt daudz vērtīgu īpašību. Ko vēl teikt, ja C vitamīna tajās ir 5 reizes vairāk, nekā citronos. Nav nekāds brīnums, ka to garšu un labumu gribas baudīt ne tikai jūnijā un jūlijā, bet visu gadu.
Gādīgās saimnieces rīvē upenes ar cukuru vai vāra gardu ievārījumu. Mēs piedāvājam iepazīt šīs ogas no citas puses, gatavojot mājas vīnu no upenēm. Tāds gardums krietni pārspēj katru veikala dzērienu. Turklāt tev vienmēr būs, ar ko pārsteigt savus viesus.
Sastāvdaļas:
10 kg upeņu
5 kg cukura
15 l silta ūdens
Pagatavošana:
1. Vispirms sagatavosim ogas. Mazgāt tās nedrīkst, jo ir risks nomazgāt rūgšanai nepieciešamo dabīgo raugu. Tāpēc vienkārši izlasīsim bojātās ogas un visādus netīrumus, kā arī zaļās ogas. Tad ar rokām saspaidīsim ogas.
2. Saspaidītās ogas pārliksim cita traukā, kur notiks rūgšana. Mums šim gadījumam ir liela plastmasas muca.
3. Pusi no cukura (2,5 kg) pievienosim siltajam ūdenim. Labi izmaisīsim un liesim mucā, kurā ir saspaidītās ogas. Samaisīsim. Pārsiesim muciņu ar marli, lai nekas neiekrīt. Pārvietosim muciņu uz siltu vietu (22-25 grādi) un atstāsim, lai rūgst 3-4 dienas.
4. Atcerēsimies 1-2 reizes dienā kārtīgi samaisīt mucas saturu, lai ogas nepārskābst. Ja naktis ir aukstas, tad satīsim mucu labi silti, lai uzturētu optimālo temperatūru.
5. Kad pēc pāris dienām saturs kļūs bāls, biezumi ir jāizņem. To var izdarīt caur duršlaku vai marli, kārtīgi masu izspiežot.
6. Tad visu šķidrumu saliesim traukā, kurā rūgšanas process turpināsies. Vislabāk ir izmantot stikla traukus. Jāpiezīmē, ka vīns drīkst aizņemt tikai 75% no trauka tilpuma, jo jāatstāj vieta gāzēm un citiem rūgšanas produktiem.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!