Kā garšoja ēdieni skolas ēdnīcā, atceras ne tikai tie, kas dzimuši tālajos septiņdesmitajos, astoņdesmitajos un pat deviņdesmitajos. Līdz pat šim laikam daudzās skolās un bērnudārzos gatavo ēst pēc pārbaudītām receptēm. Piedāvājam atkāpties pagātnē, pagatavojot bērnības laika ēdienus. Tieši tāpēc esam atlasījuši 10 ēdienu receptes, pēc kuriem skumstam visvairāk.
Foto:
Skolas ēdnīcas ēdieni
Šie ēdieni ir pavisam vienkārši. Mēģini atcerēties bērnības garšu.
Vārīti cīsiņi ar zaļajiem zirnīšiem
Laikam vēl vieglāk būtu vienkārši uzlikt desu uz maizes. Novārīt cīsiņus un pielikt klāt nedaudz konservēto zaļo zirnīšu. Tik vienkāršs un ģeniāls salikums! Neaizmirsti par svaigu baltmaizi klāt.
Pelmeņi ar etiķi
Mūsdienās pelmeņus ēd ar kečupu, majonēzi vai krējumu, bet agrāk šis ēdiens asociējās tieši ar etiķi. Atkārtot to mājās būs pavisam viegli. Vienkārši uzvāri pelmeņus un blakus šķīvim noliec mērces trauku, kurā ieliets 3% etiķis.
Piena zupa ar nūdelēm
Piena zupai ir bērnudārza garša. Tolaik daudziem šis ēdiens šķita negaršīgs, bet, ja tagad vēlies atkārtot to mājās, tad te būs recepte: uzvāri 1 l ūdens, pievieno 1 ēdamkaroti sviesta, 1 tējkaroti cukura un ieber 50 g nūdeļu. Vāri visu līdz gatavībai un baudi desertu!
„11 kapeiku kotletes”
Šīs kotletes kļuva par īstu valsts ēdnīcu hītu! Tās gatavoja gan skolās, gan fabrikās, gan rūpnīcās. Bet vai zini, kur slēpjas šo kotlešu garšas noslēpums? Rupjajā maizē! Lai atcerētos šo kotlešu garšu, sajauc maltās gaļas masu ar sadrupinātu rupjmaizi vienādās attiecībās. Pēc tam pieliec klāt pārīti sasmalcinātu sīpolu, piesit vienu olu un pieber sāli pēc garšas. Atliks vien veidot kotletītes, apviļāt tās rīvmaizē un cept 20-30 minūtes 200 grādu temperatūrā.
Gulašs ar mērci.
Vēl viens iecienīts ēdnīcas ēdiens. Lai pagatavotu gulašu mājās, ņem 0,5 kg jebkuras gaļas, sagriez to kubiņos, apcep, liec katliņā, pievieno 50 g tomātu pastas un 1 l ūdens. Uzliec katliņam vāku un sautē aptuveni 40 minūtes. Pēc tam pievieno sāli un sautē vēl 20 minūtes.
Kamēr gaļa gatavojas, pannā apcep 150 g sīpolu un 20 g miltu. Uzmanīgi lej pannā mērcīti, kas izveidojusies cepot gaļu, pastāvīgi maisi. Tad pannas saturu lej katliņā, kurā ir saceptā gaļa, pieliec nedaudz cukura un lauru lapu, uzvāri un viss gatavs!
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!