Uzziņai:
* Ar ārstu steidzami jākonsultējas, ja augstu temperatūru pavada stipras galvassāpes, slikta dūša, vemšana, sāpes vēdera lejasdaļā vai citās ķermeņa vietās, caureja, bieža vajadzība urinēt.
* Īpaši no paaugstinātas temperatūras jāuzmanās, ja ir vāja imunitāte, hroniskas sirds un asinsvadu, kā arī plaušu, nieru, gremošanas sistēmas un onkoloģiskas slimības, pēc operācijas, kā arī grūtniecības pirmajā trimestrī un pēc dzemdībām.
Protams, neviens nepriecājas, ieraugot, ka termometra stabiņš pakāpies virs 37 grādu iedaļas, taču patiesībā tas nav slikti, jo liecina – imunitāte darbojas, lai pasargātu mūs no nopietnas saslimšanas.
Tā kā paaugstināta temperatūra ir viena no organisma aizsargreakcijām, kas palīdz cīnīties pret infekciju, ja vien pašsajūta nav neizturami slikta, uzreiz nevajadzētu ķerties pie pretdrudža līdzekļiem, bet ļaut organismam darboties pašam.
“Cilvēka organisma olbaltumvielas spēj izturēt paaugstinātu temperatūru, taču baktēriju un vīrusu olbaltumvielas tiek bojātas,” stāsta medicīnas sabiedrības “ARS” terapeite Lāsma Četverga.
Situācija ir daudz sliktāka, ja saslimstot temperatūra nepaaugstinās, jo mikroorganismi izdalījuši vielas, kas neļauj tam notikt. Tad var rasties organisma intoksikācija, galvassāpes, nespēks, vājums un slikta dūša. Stāvokli iespējams uzlabot, lietojot daudz šķidruma, kas palīdzēs izskalot mikrobu izdalītos toksīnus. Noderīgi būs homeopātiski līdzekļi, imunitāti stiprinoši medikamenti un C vitamīns.
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: