Cik gan labprāt mēs ticam tam, ko dzirdam. Bet cik gan daudz stereotipu mums ir uzspiesti un mēs pat necenšamies pārbaudīt, vai tā ir patiesība! Ļoti bieži dažādu mītu sagraušana ir saistīta ar personīgo pieredzi. Ticam tam ,kas pārbaudīts “uz savas ādas”. Šoreiz tomēr izmantosim svešu pieredzi un pārbaudītus faktus, nevis centīsimies visu izmēģināt paši.
Septiņi populāri mīti un to atspēkojumi.
Jo vairāk ūdeni jūs dzerat, jo labāk.
Iedomājieties situāciju: jūs esat izlasījis brīnišķīgu rakstu, kura autors stāsta par to, cik vērtīgi ir dzert daudz ūdens dienas laikā. Un jūs nolemjat, ka jau no pirmdienas (visas labā lietas sākas tieši pirmdienā) jūs sāksiet to darīt. Jo vairāk dzerat ūdeni, jo biežāk skrienat uz tualeti. Kopā ar urīnu no organisma tiek izvadīts arī jums tik vērtīgais kālijs, hlors, kalcijs un nātrijs. Ja šīs rezerves laicīgi netiek atjaunotas, jūs varat nodarīt savam organismam neatgriezenisku kaitējumu.
Košļājamās gumijas norīt nedrīkst!
Tas ir ļoti kaitīgi! Nezinu kā jūs, bet es bērnībā ļoti bieži dzirdēju šo frāzi. Kaitīgi? Izrādās – nē! Izrādās, norīt košļeni ir pat ļoti vērtīgi. Dariet to biežāk! Gan dārzeņos gan košļenē ir šķiedrvielas. Norīt košļājamo gumiju ir tas pats kas apēst dažus dārzeņus. Un tagad padomājiet, cik vērtīgu košļeņu ir izmests…
Vīrieši tievē lēnāk.
Diemžēl (vai par laimi) ir otrādi. Sievietēm nomest lieko svaru ir daudz sarežģītāk. Vīrieši ir veidoti tā, ka pieejot pareizi tievēšanas procesam, liekās kalorijas tiek sadedzinātas nesalīdzināmi ātrāk. Salīdzinājumam – ievērojot vienus un tos pašus ēšanas ieradumus, sieviete sadedzinās tikai 30% no tā, ko “nometīs” vīrietis. Kāda briesmīga netaisnība, vai jums tā nešķiet?
Sālījumi un marinējumi ir ļoti kaitīgi.
Cilvēka zarnu traktā dzīvo īpašas baktērijas. Uz tām gulstas milzu atbildība. Viņas ir atbildīgas par jūsu svara stabilitāti, pašsajūtu un enerģijas pieplūdumu. Kad jūs atsakieties no sālījumiem un marinējumiem, šīs baktērijas cieš, un loģiski, ciešat arī jūs. Tātad, neaizmirstiet ik pa laikam apēst kādu skābētu gurķīti vai gardus, skābētus kāpostiņus.
Depresijas laikā zūd apetīte.
Īss vispārzināma fakta skaidrojums: ja cilvēks krietni pārēdas, asinis pastiprināti pieplūst zarnu traktam. Sakarā ar strauju asins aizplūdi no smadzenēm, tās atslēdzas ( ne jau pavisam, protams). Tā rezultātā cilvēks atslābinās un sāk justies ļoti labi. Tikai tas viss ir ļoti nosacīti. Kāds nevar pat kumosu norīt, kad ir ļoti satraukts vai nobēdājies. Bet cits atkal “ārstē” sevi tikai ar ēdienu.
Gāzētie dzērieni satur ļoti daudz skābes.
Visiem ir zināms populārais triks ar naglas ievietošanu glāzē ar gāzētu dzērienu. Dzēriens sāk naglu saēst. Šo video var atrast YouTube. Bet kas ir interesanti: ja jūs šo pašu glāzi piepildīsiet ar kuņģa sulu, ar metāla naglu notiks tieši tas pats. Secinājums: gāzēti dzērieni nesaēd kuņģi. Dzeriet droši, bet ar mēru.
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: