Kaitēkļi, slikta raža un slikta augļu augšana spiež dārzniekus izmantot savā kultūras audzēšanā kādu no ķīmikālijām. Izrādās, ka no daudzām problēmām dārzā var izvairīties ar vienkāršu, ierastu un dabīgu produktu palīdzību, piemēram, ķiploka, kefīra, sinepju, kā arī sāls un cukura.
Tieši tos savā laikā izmantoja dārznieki, vēl pirms parādījās veikalā nopērkamie preparāti.
Uzzināsim, kā un kādos gadījumos tos drīkst izmantot dobēs, lai palielinātu ražīgumu un atbrīvotos no kaitēkļiem.
Ķiploks nepieciešams, lai palielinātu kartupeļu ražu un būs lielisks līdzeklis profilaksei pret fitoftorozei
Visi dārznieki “ar stāžu” laiku pa laikam kartupeļus uzrok. Pateicoties tam, var ātri noskaidrot, kāda raža gaidāma rudenī. Ja jums liekas, ka raža nav pārāk liela, tad nākamajā gadā pamēģiniet sekojošu metodi: 10 litriem ūdens pievienojiet 1 kg sasmalcināta ķiploka. Ar iegūto ķiploku šķīdumu uz nakti aplejiet stādāmo materiālu (aptuveni 9 stundām). Tādējādi, jūs ne tikai atbrīvosiet sēklas no kaitēkļiem, bet arī stimulēsiet augšanu. Pārbaudīts: pēc tāda trika raža palielinās kā minimums trīs reizes!
Vēl viena brīnišķīga ķiploka īpašība – cīņa ar kaitēkļiem. Kāpēc gan gaidīt pirmās fitoftorozes pazīmes uz tomātiem, ja to visu ir iespējams novērst?Sasmalcini 50g ķiploku un pievieno to spainim ar ūdeni. Ar iegūto maisījumu apsmidzina tomātus. Ķiploku var nomainīt ar uzrūgušu kefīru proporcijā 1 litrs uz spaini ūdens.
Sāls saldākām un lielākām bietēm un palīdzēs pret fitoftorozi
Pamanījāt, ka bietes sakne pēc izmēra drīzāk atgādina redīsu? Pavisam maz un nesalda biete – tas vēl nav iemesls skriet uz veikalu pēc ķimikālijām. Pagatavojiet sāls šķīdumu: ūdens spainim pievienojiet 50 gramus parastās vārāmās sāls. Ar šo šķīdumu vajag bietes piebarot, bet ne ierastā veidā – zem saknēm, bet gan 10 centimetru attālumā no auga. Ņemiet vērā, ka tādu piebarošanu izmanto, ja bietēm ir ir izveidojušās vismaz 8 īstas lapas!
TURPINĀJUMU LASIET NĀKAMAJĀ LAPĀ: