Dzimšanas diena ir svētki, kurus bērni gaida ar nepacietību, viņus taču tad gaida dāvanas un kaudze uzmanības. Bet ar gadiem cilvēks pārstāj gaidīt šo dienu. Visa sajūsma kaut kur pazūd, atstājot dvēselē tikai skrāpējošos kaķus.
Nolēmām tikt skaidrībā par to, kāpēc daudziem cilvēkiem tā nepatīk atzīmēt dzimšanas dienas.
Jubilāra drūmais garastāvoklis dzimšanas dienas priekšvakarā nevar nesatraukt tuviniekus. Viņi cenšas visādi uzlabot savam tuvajam cilvēkam garastāvokli. Lai tiktu galā ar šo uzdevumu, vispirms jānoskaidro šāda stāvokļa iemesli.
1. Psiholoģiskie
Pēc psihologu domām, dzimšanas dienā cilvēks zemapziņā atceras savu piedzimšanu un, attiecīgi, izjūt nelielu satraukumu. Nav jau brīnums, dzimšanas process nemaz nav tik viegls ne mātei, ne bērnam.
Tieši tāpēc daudzi no mums vēlas paslēpties no visiem, ietīties segā vai vienkārši pagulēt. Bieži vien neiztiek tikai ar miegainību. Lai nodrošinātu sev iespēju atpūsties no visiem, organisms var pēkšņi dot signālus, kam nepieciešams gultas režīms.
Ko darīt, lai tā nenotiktu? Vairākas nedēļas pirms dzimšanas dienas īpaši jāvēro savas sajūtas. Kvalitatīvs miegs, minimums stresa un, iespējams, pāris brīvdienas un lieta darīta.
Tāpat palīdzēs dabiskie līdzekļi (šokolāde, citrusaugļi, banāni, ogas), fiziskās aktivitātes (trenažieru zāles, dejas, velosipēds), svaigs gaiss, silta vanna un mājas aromterapija.
2. Sava vecuma apzināšanās
Pēc 18 gadiem baidās novecot, jo 30 gadīgie jau šķiet veči. Taču 30 gados parasti jūtam sarūgtinājumu, gaidot ceturto desmitu. Bet jau pēc 40 apzināmies, ka viss pats interesantākais ir tikai priekšā.
Doma ”Cik es jau esmu veca!” uzpeld tikai tad, kad sāc izvērtēt padarīto un kad šķiet ka rezultāti nemaz nav tik labi. Ja tu esi refleksijas cienītāja, piedāvāju dzimšanas dienas pievakarē uz vienas lapas uzrakstīt visus savus sasniegumus un veiksmes, bet uz otras- kļūdas. Pirmo lapu pakarini redzamā vietā, bet otru droši saplēs vai sadedzini. Tu redzēsi, cik lielu dvēseles mieru tu iegūsi.
3. Kāds nav blakus
Ja tavs tuvais cilvēks kaut kāda iemesla dēļ (gan jau, ka ļoti svarīga) nevar būt tev līdzās tavā svētku dienā, ieslēdz savu empātiju un noliec sevi viņa vietā. Vienkārši pieņem šo faktu. Nav vērts ļaut kaut kādiem apstākļiem sabojāt tavu īpašo dienu.
Galu galā, cilvēkam ir tiesības izdarīt savas izvēles. Pie tam var vienkārši pārcelt svinēšanu kādā visiem piemērotākā dienā, vai pat izvēlēties dienu, kad atkārtot svinēšanu. Vai nav lielisks veids, kā pagarināt prieku?
4. Viss nebūs tā, kā es vēlos
Lai tāda doma neienāktu prātā, vajag sevi mīlēt un būt godīgai pret sevi. Mierīgā atmosfērā padomā par to, ko tu patiešām vēlies, un kas var darīt tevi laimīgu. Ļoti svarīgi ir ieklausīties sevī. Vai tiešām tev patīk gatavot, uzņemt viesus un rīkot pasēdēšanas darba vietā? Varbūt patiesībā tu vēlies dzimšanas dienu atzīmēt upes krastā, sarūpējot pikniku. Pat ja tev patiešām gribas vienkārši pagulēt, neizkāpt no gultas visu dienu, tev uz to ir tiesības. Neej tradīciju pavadā, esi atbildīgs par savām vēlmēm, jo tieši tāds ir tavs uzdevums.
Ja tu iepriekš lasītajā atpazini sevi vai kādu savu tuvinieku, tad tagad tu zini, kā rīkoties. Parūpējies par sevi, mīli sevi katru dienu, ieklausies sevī, savā dvēselē. Tad katra tava diena, katri svētki būs īpaši spoži. Kā tu iedomājies savu ideālo dzimšanas dienu?