Japāņi visādā ziņā ir interesanti. Kultūra, sadzīve, tradīcijas – pilnīgi viss par to liecina. Viņu paradumos ir daudz strādāt, maz atpūsties un mazgāties galvenokārt vakarā. Mēs Eiropā esam raduši vairākas reizes dienā apskaloties, bet japāņiem visai šai lietai ir pavisam cita pieeja. Un nu noskaidrosim, kas tad tā japāņiem ir par dušu.
Sāksim ar to, ka šis ieradums ir veidojies saistībā ar viņu dzīves veidu. Ar prieku pastāstīsim, kāpēc japāņi dušā iet vakarā, kad mēs dušā ejam no rīta mundrumam. Vai viņi tur ir vienkārši netīreļi? Labi, un nu par visu pēc kārtas.
Rituāls
Ne tikai japāņiem vien ir zināms, ka silta duša vai vanna darba dienas beigās lieliski uzlabo miegu. Bet ja mēs dušai veltām minūtes desmit, tad viņi – stundu un vairāk. Pirmkārt, viņi pret dušu attiecas kā pret rituālu un viņiem patīk arī nesteidzīgi pavāļāties vannā, otrkārt, kā jau īsteni aziāti, viņi aktīvi izmanto dažādas eļļas un aromatizatorus.
Tas izskatās tā: vispirms japānis iet dušā, lai noskalotu dienā uzkrājušos putekļus un netīrumus, un tikai pēc tam iet vannā, kurā jau peld dažādas lapiņas un ziediņi. Reizēm vannai pievieno vēl arī zaļo tēju un uzmana temperatūru. Vannai jābūt karstai. Lūk kā!
Ieradums
Jāatzīmē, ka karsts ūdens japāņu mājokļos parādījās daudz ātrāk, nekā eiropiešu. Ņemot vērā japāņu kvēlo mīlestību uz vannām, viņiem nācās ne tikai karsēt ūdeni, bet arī uzturēt augstu temperatūru vannā. Process visai darbietilpīgs un izstrādā noteiktu ieradumu.
Japānā ir arī sabiedriskās pirtis, uz tām iet pat veselām ģimenēm. Tur cilvēki ne tikai mazgājas, bet arī satiekas un atpūšas.
Ej uz nākamo lapu un lasi turpinājumu!