Pēc remonta mēs ar vīru nolēmām pārlikt ledusskapi citā vietā. Un viss jau būtu labi, taču elektrības vads bija pārāk īss. Gribējām izmantot pagarinātāju, taču kaimiņš – elektriķis neļāva to darīt.
Izrādās, ir daudz sadzīves tehnikas, ko nav ieteicams pieslēgt caur pagarinātāju. Izstaigāju dzīvokli un atradu vairākas kļūdas. Pārbaudi, iespējams, ka arī tavā dzīvoklī elektrības vadu pagarinātājs tiek izmantots nepareizi.
Pagarinātājs: lietošana
Protams, katru elektroierīci ieteicams pieslēgt savai atsevišķai rozetei.
Taču patiesībā elektroierīču skaits katrā mājā aug, un tās kaut kur ir jāpievieno strāvai. Lai pagarinātāju pievienotu droši, ir jāatceras galvenais noteikums – kopējā visu pieslēgto elektroierīču jauda nedrīkst pārsniegt pieļaujamo.
Atceries, ka ir tehnika, kas ir ļoti jūtīga pret sprieguma maiņā, kas var rasties nepareizas adaptera pieslēgšanas dēļ. Tieši tādu tehniku labāk pieslēgt tieši rozetē.
Ledusskapis
Tā kā ledusskapis ir jaudīga tehnika, kas darbojas bez pārtraukuma, tam nepieciešams stabils enerģijas avots. Protams, ja tomēr pagarinātājs ir nepieciešams, tad jāievēro noteiktas prasības to iegādājoties.
* Vispirms ir jānosaka ledusskapja jauda. Lielākajai daļai sadzīves tehnikas tā ir 200 – 400 Vt. Protams, ka jaudīgāks pagarinātājs būs drošāks.
* Pagarinātājam, kuram pieslēgts ledusskapis, nevajadzētu pieslēgt vēl citu sadzīves tehniku, lai izvairītos no sprieguma maiņas un īssavienojuma. Bet vēl labāk iegādāties pagarinātāju vienai rozetei.
* Pagarinātāja vada garumu labāk aprēķināt jau iepriekš. Nepērc pārāk garu pagarinātāju, jo ekspluatācijas laikā tas ne tikai traucēs staigāt pa virtuvi, bet arī var salūzt. Tad pagarinātājs vairs nebūs lietojams.
* Pagarinātāja dakšiņai blīvi jāfiksējas rozetē. Kustīga dakšiņa var pārkarst.
Ej uz nākamo lapu un uzzini, kādas vēl sadzīves tehnikas nedrīkst pieslēgt caur pagarinātāju!