Katram agri vai vēlu nākas saskarties ar tādu problēmu, kā izlietnes aizsērējums. Mūsdienu izlietņu dizaina konstrukcijas bieži vien nav izgatavotas tā, lai vienmēr varētu izmantot ierastos tīrīšanas rīkus.
Tāpēc, lai iztīrītu aizsērējumu, nākas atskrūvēt sifonu. Labi, ja tas atrodas pieejamā vietā. Pat tad ar to negribas ņemties. Bet, ja visa konstrukcija droši paslēpta no ļaužu acīm, misijas sarežģītība palielinās. Kā vēl var tikt vaļā no izlietnes aizsērējuma? Ir viens variants.
Manus garos matus var atrast visur.
Un, protams, izlietne nav izņēmums. Kad es kārtējo reizi „iepriecināju” no darba pārnākušo vīru par viņam priekšā stāvošo vakara nodarbošanos, kura saistīta ar izlietnes aizsērējumu, viņš nolēma izdomāt citu risinājumu.
Atzīšos, sākumā šaubījos, ka no tā kaut kas labs sanāks. Bet tagad es arī pati tieku ar šādu problēmu galā. Sāku manīt, ka ūdens aiziet lēnāk. Tad, lūk, ko vajag darīt.
Izlietnes aizsērējuma tīrīšana
Būs nepieciešams lokans daudzzīslu vads diametrs 2,5- 4 . No tā nogrieziet 20-30 cm gabalu.
Vienā galā noņemiet izolāciju 1 cm.
Tad jānoliec vadiņi uz leju, vienmērīgi izkārtojot tos ap vadu.
Iegūto sagatavi lieciet ūdens notecē. Lai savāktu netīrumus, kas kavē ūdenim aiztecēt, veiciet dažas vada kustības ap savu asi. Ievietojiet to dziļāk un viegli pavelciet uz augšu. Atkārtojiet šo manipulāciju vairākas reizes.
Būsiet pārsteigti, cik daudz tauku un matu tur bija sakrājies. Ja aizsērējums ir pārāk liels un šis variants nelīdzēja, nebēdā. Vienalga ūdens noteces caurules malas ir attīrītas no netīrumiem.
Sāku izmantot šo vienkāršo konstrukciju. Periodiski tīru virtuves izlietni. Ticiet vai nē, bet es esmu aizmirsusi, kas ir izlietnes aizsērējums. Ērta un praktiska lieta, ka lieti noderēs saimniecībā.